Początek jesieni to dobry moment na aktualizację swojej playlisty. Tak zwane letniaczki, które umilały nam wakacyjne wyjazdy i imprezy, ustępują miejsca bardziej melancholijnym, nastrojowym utworom. Choć mamy swoich ulubieńców na tę porę roku, chętnie sprawdzamy muzyczne nowości. Jeśli wy również, świetnie trafiłyście i trafiliście. Przedstawiamy wam Wiktora Waligórę, który zachwyca swoim głosem. 

Wiktor Waligóra – muzyka. „Ikar” jego autorstwa zagości na waszych jesiennych playlistach

Przewidujemy, że już wkrótce będzie o nim bardzo głośno. I słusznie. Wiktor Waligóra został zauważony dzięki coverom znanych utworów, które nagrywał, a następnie publikował w sieci – w serwisie YouTube. Dopiero startuje. Jednak już teraz może pochwalić się współpracą z Natalią Przybysz oraz Dawidem Tyszkowskim, którzy zwrócili na niego uwagę i docenili jego talent. Ma na swoim koncie także występy na Męskim Graniu (w ramach projektu Wodecki Twist, jak również z orkiestrą Miuosha) i Great September. 

Kilka miesięcy temu Wiktor Waligóra wydał pierwszy singiel – „Przypomnieć nas”. Natomiast pod koniec września 2023 roku światło dzienne ujrzał kolejny utwór z jego repertuaru. „Ikar”, bo właśnie tak brzmi jego tytuł, jest niezwykle poruszający, celnie trafia w czułe struny. Słuchając go, uświadamiamy sobie, z jak wrażliwym chłopakiem mamy do czynienia. Płynące z piosenki melancholia i subtelność kontrastują z mocnym głosem artysty. Te poszczególne elementy tworzą ultra ciekawą mieszankę. 

Wiktor Waligóra – piosenkarz. Kim jest?

Premiera „Ikara” to doskonała okazja do tego, by dowiedzieć się czegoś więcej o jego autorze. Wiktor Waligóra pochodzi z Krakowa. Podobnie jak zdecydowana większość młodych artystów i artystek, jest aktywny w mediach społecznościowych, na czele z Instagramem. Na jego profilu na Instagramie (@vvaligoora) regularnie pojawiają się nowe posty dokumentujące jego koncerty czy prace w studiu nad solowym materiałem. Zobaczcie: