Nie trzeba być telewizyjnym ekspertem, aby zauważyć, że w ostatnich latach polski oddział Canal+ zaczął coraz prężniej działać na rynku serialowym. Spośród wysoko ocenianych przez krytyków i widzów produkcji oryginalnych platformy wymienić warto chociażby takie głośne tytuły jak „Belfer”, „Klangor”, „Nielegalni”, „Powrót” i „Król”. Sporym echem w mediach odbił się też poruszający bardzo aktualne tematy społeczne miniserial obyczajowy pt. „Wilk”.

fot. mat. prasowe Canal+ Polska

Jak przystało na produkcję Canal+, w obsadzie nie zabrakło znanych i uznanych aktorów oraz gwiazd młodego pokolenia. W pięcioodcinkowej serii wystąpili m.in. Sebastian Dela, Agata Kulesza, Magdalena Boczarska, Grzegorz Damięcki oraz... Borys Przybylski, czyli Bedoes. Warto wspomnieć, że był to dla rapera jego aktorski debiut.

Tromba idzie w ślady Bedoesa i zostaje... aktorem

Nie jest już tajemnicą, że mający swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku format z gatunku coming of age doczeka się kontynuacji. Twórcy „Wilka” podzielili się już pierwszymi zdjęciami z planu drugiego sezonu.

fot. mat. prasowe Canal+ Polska

Przy okazji ujawniono też, że w nachodzących odcinkach serialu pojawi się szereg nowych postaci. W obsadzie znalazły się m.in. Waleria Gorobets („Apokawixa”) czy debiutująca Jessica Polak. W rolę rodzica jednej z bohaterek wcieli się z kolei znany wszystkim doskonale z teleturnieju „Milionerzy” dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny oraz aktor, Hubert Urbański. To jednak dopiero początek ciekawych ogłoszeń. 

fot. mat. prasowe Canal+ Polska

Zobacz także:

W powstającym właśnie drugim sezonie „Wilka” wystąpią również idole polskiej młodzieży. Do wspomnianego wcześniej Bedoesa, którego można było oglądać już w pierwszym sezonie serialu, dołączył m.in. jego kolega z branży, raper występujący pod pseudonimem Kuqe 2115. Okazuje się, że swoją przygodę ze światem kina i telewizji rozpoczął również (były) członek internetowego projektu Ekipa – Tromba, który zresztą od niedawna także próbuje swoich sił w muzyce.

Nierozłączną częścią kultury i tożsamości pokolenia  jest hip-hop, dlatego w ścieżce dźwiękowej serialu usłyszymy wiele kawałków tego gatunku, a w obsadzie aktorskiej zobaczymy Kuqe 2115, Trombę oraz Bedoesa – wyjaśnia Canal+.

„Wilk” – kiedy premiera 2. sezonu serialu?

Jak dowiadujemy się  komunikatu prasowego, reżyserem oraz scenarzystą „Wilka” w dalszym ciągu pozostaje urodzony w 1997 roku Jan Dybus. Za produkcję serialu ze strony Papaya Films odpowiadają Kacper Sawicki i Michał Wojciechowski. Premiera drugiego sezonu „Wilka” odbędzie się latem  2023 roku. Nowe odcinki będzie można oglądać premierowo w Canal+ online oraz na antenie Canal+ Premium.

My już nie możemy się doczekać, a wy?