94. ceremonia wręczenia Oscarów przejdzie do historii głównie za sprawą zachowania Willa Smitha, który uderzył prowadzącego galę. Chris Rock sprowokował aktora żartując z jego żony, Jady Pinkett Smith, która choruje na łysienie plackowate. Willowi Smithowi zupełnie nie było do śmiechu, kiedy prowadzący nawiązał do fryzury jego ukochanej i zasugerował, że mogłaby zagrać w „G.I. Jane 2”. Gwiazdor filmu „King Richard: Zwycięska rodzina” zareagował impulsywnie, wbiegł na scenę i uderzył komika w twarz. Sytuacja podzieliła widzów i widzki. Jedni zdecydowanie potępiali przemoc. Inni uważali, że żart z choroby ukochanej osoby nie był na miejscu i zachowanie aktora było uzasadnione. Kiedy emocje opadły, aktor postanowił skomentować w mediach społecznościowych swoje zachowanie.

Will Smith przeprasza Chrisa Rocka

Will Smith podczas gali wręczenia Oscarów zareagował bardzo impulsywnie, za co mógł nawet stracić zdobytą statuetkę. Kiedy pojawił się na scenie przeprosił za swoje zachowanie Akademię oraz innych nominowanych, ale nie wymienił Chrisa Rocka. W swoim łzawym przemówieniu mówił, że miłość popycha nas czasem do szalonych rzeczy. Jak zapewnia aktor, jego porywcze zachowanie w ogóle nie oddaje tego, jakim chce być człowiekiem. Tegoroczny zdobywca Oscara zdobył się nie tylko na wyjaśnienia, ale również przeprosiny.

Przemoc we wszystkich swoich formach jest trująca i niszcząca. Moje zachowanie podczas wczorajszego rozdania Oscarów było niedopuszczalne i niewybaczalne. Żarty na mój temat są częścią tej pracy, ale żart na temat stanu zdrowia Jady był dla mnie zbyt trudny do zniesienia i zareagowałem emocjonalnie – napisał Will Smith.

Chciałbym cię publicznie przeprosić, Chris. Zachowałem się niestosownie i popełniłem błąd. Jestem zażenowany, a moje zachowanie nie wskazywało na to, jakim człowiekiem chcę być – czytamy w dalszej części obszernego oświadczenia, które zamieścił na Instagramie Will Smith.

Wpis Willa Smitha powinien zakończyć ten temat, ale bez wątpienia to wydarzenie na zawsze zostanie zapisane na kartach historii ceremonii wręczenia Oscarów.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.