To będą dni wypełnione fantastycznymi atrakcjami. Możecie iść na warsztaty i  nadać ubraniom drugie życie, obejrzeć prezentacje produktów powstających w sposób przyjazny środowisku, poznać strefy aktywności marek Wroclavii, odbyć konsultacje ze stylistkami i wziąć udział w konkursach ze świetnymi nagrodami!

Dlaczego takie wydarzenia są potrzebne? Ponieważ każdemu z nas zdarza się kupować ubrania, których potem nigdy nie nosimy. A przecież tak bardzo lubimy modę i zakupy! Nie chcemy z tego rezygnować, a jednocześnie pragniemy wspomóc naturę i podejmować takie decyzje, które będą przyjazne środowisku. Tego wszystkiego trzeba się nauczyć, wyrobić nowe nawyki, poznać nowe ścieżki prowadzące do zrównoważonego życia bez rezygnowania z zabawy modą.

To podejście dotyczy także pielęgnacji urody. Jesteśmy otwarci na nowości i cenimy sobie kosmetyki naturalne, a jednocześnie poszukujemy eko-rozwiązań. I tu też pomogą „Wiosenne Inspiracje” i zaproszeni tam goście. We Wroclavii pojawią się: Karina Wacławik z Waclavic – projektantka, która zajmuje się przerabianiem ubrań, Daria Rogowska – znana ze swego instagramowego profilu Ekocentryczka oraz Agnieszka Stasiuk z AgaBrwi – projektantka zakochana w druku na tekstyliach. Nie mogło też zabraknąć wyjątkowych warsztatów, paneli dyskusyjnych i konkursów organizowanych przez Butik Cyrkularny - Ubrania do oddania. Znacie Ubrania Do Oddania? To marka, która rewolucjonizuje rynek odzieżowy w Polsce. Zbierają odzież używaną przez portal fundrisingowy. Można powiedzieć, że kilogramy ubrań zamieniają na finansową pomoc partnerskim organizacjom i fundacjom, bo każdy 1 kg zbędnej odzieży to 1 zł dla NGO. W ciągu 3 lat przekazali ponad 800 000 zł do 200 takich organizacji. I my możemy być częścią tej historii!

W specjalnych strefach, przygotowanych na to wydarzenie, czekać będą atrakcje przygotowane przez marki Wroclavii, nagrody w postaci roślin oraz wiele innych ciekawych aktywności.

Kierujemy do naszych klientów bogaty pakiet wiosennych inspiracji. Zachęcamy, by zadbać o siebie, odkrywać modę, a jednocześnie kupować świadomie. Jest to zgodne z działaniami, które jako centrum realizujemy od lat, starając się tworzyć „lepsze miejsca” do życia. Zapraszamy mieszkańców Wrocławia i okolic, szczególnie w dniach 13-21 maja

– mówi Małgorzata Woźniak, dyrektorka Wroclavii. 

Jaki będzie szczegółowy plan wydarzeń we Wroclavii? W weekendy, czyli piątki i soboty (13 i 14 maja oraz 20 i 21 maja) odbywać się będą warsztaty DYI, a wśród nich: farbowanie tkanin z AgaBrwi, customizacja ubrań z Vaclavic, personalizacja bawełnianych toreb, wyplatanie makram z używanych t-shirtów, tworzenie naturalnych dezodorantów przyjaznych dla środowiska i kul do kąpieli oraz rytuał masażu dłoni. Jednym słowem – dwa weekendy fantastycznej zabawy! Wszystkie warsztaty z wyjątkiem dwóch pierwszych są otwarte i nie wymagają wcześniejszej rezerwacji.

Zobacz także:

W piątki i soboty będziemy mogli spotkać się także ze stylistkami Wroclavii - Monika Frygiel oraz Ewa Nierzwicka poprowadzą otwarte konsultacje, pokazując jak budować swoją garderobę zarówno modnie, jak i odpowiedzialnie. Dla chętnych odbędą się ciekawe panele dyskusyjne -  rozmowy na temat świadomych zakupów z udziałem zaproszonych gości, konkursy z nagrodami, prezentacja trendów. 

Przez całe 8 dni trwania eventu, od 13 do 21 maja możemy odwiedzić ekspozycję „Kupuj świadomie”, która przedstawia kolekcje sklepów Wroclavii, z wyselekcjonowanymi produktami, które powstają w sposób bardziej zrównoważony. Zaprezentowane propozycje ułatwią tworzenie tzw. szafy kapsułowej i dobór ubrań, które posłużą na lata. A w dniach 16-19 maja czynne też będą specjalne strefy marek obecnych we Wroclavii (16-19 maja) – a w nich porady ekspertów, modowe atrakcje, kąciki makijażu i porady kosmetyczne. W te dni, w prezencie za zakupy, będzie można dostać piękne rośliny, na przykład sadzonki monstery. Wystarczy być uczestnikiem programu lojalnościowego Wroclavii, zrobić zakupy na kwotę min. 100 zł, okazać paragon w strefie eventu i wyjść z pięknym zielonym trofeum.

A że dziś życie toczy się zarówno w  realu, jak i w sieci, na profilu FB Wroclavii będzie trwał konkurs na najlepszą stylizację, którą pokazujemy na tle specjalnej roślinnej ścianki z nazwą „Wiosenne inspiracje”. Nagrodami będą karty podarunkowe Wroclavii. Dodatkowo, 21 maja, czyli na koniec wydarzenia, odbędzie się „roślinne after party”. W konkursach na żywo będzie można zdobyć jedną z pięknych roślin wykorzystanych w scenografii przy scenie. Cieszy nas też i nie zapomnimy o tym wspomnieć, że scenografia wydarzenia w większości podlega recyklingowi. Stworzona została z żywych roślin, recyklingowanego kartonu i  drewna, które zostanie ponownie wykorzystane zgodnie z ideą cyrkularności.

To nie pierwszy raz, kiedy Wroclavia robi coś dobrego dla świata.  Podczas kwietniowego Dnia Ziemi, który przyciągnął tłumnie dużych i małych mieszkańców udało się stworzyć ogród sąsiedzki, który zdobi teraz placówkę Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Dodatkowo mieszkańcy oddali do SZOPa Chemeko-System ponad 200kg problematycznych odpadów i posortowali niezliczoną ilość śmieci podczas warsztatów z Ekosystem. Zatem najpierw Wroclavia sprzątnęła kawałek świata, a teraz go upiększa pamiętając o idei less waste.

Gdzie znajdziecie „Wiosenne inspiracje”? W zielonej strefie Wroclavii, stworzonej na poziomie 0, w pobliżu recepcji centrum. Jej centralnym miejscem będzie scena z dekoracjami z żywych roślin, a także rozmieszczone wokół niej strefy z atrakcjami. Szczegółowy harmonogram atrakcji znajdziemy na stronie wroclavia.pl. A harmonogram oraz link do zapisów znajduje się tutaj: www.wiosenneinspiracje.wroclavia.pl/