Wizz Air już oficjalnie ogłosił zmiany w polityce bagażowej. Od 29 października pasażerów podróżujących tą tanią linią lotniczą czekają zmiany. Znika mały bagaż podręczny, a w jego miejsce pojawi się walizka o rozmiarach 55x40x23 cm i wadze 10 kg, którą będzie można zabrać za darmo na pokład samolotu. Istnieje jednak jedno ale.

Do tej pory na pokład samolotu Wizz Air można było zabrać bezpłatnie jedynie mały bagaż podręczny o wymiarach 42x32x25 centymetrów, a za większy o wymiarach 56x45x25 centymetrów należało już dopłacić.

RYANAIR ZAMIERZA ZAWIESIĆ LOTY POMIĘDZY WIELKĄ BRYTANIĄ A UNIĄ EUROPEJSKĄ >>>

Od 29 października 2017 roku ulegnie to zmianie i do samolotu węgierskiej linii lotniczej bez dodatkowej opłaty będzie można wnieść bagaż o wymiarach 55x40x23 cm o maksymalnej wadze 10 kg (w taryfie Wizz Basic). Co prawda za ten bagaż nie zapłacimy ani złotówki, jednak jak się okazuje Wizz Air wcale nie gwarantuje swoim pasażerom wniesienia go na pokład.

Aby mieć 100 % pewność należy dokupić usługę Wizz Priority, dzięki której uzyskamy pierwszeństwo przy wejściu na pokład (cena waha się od 5 do 15 Euro), a także dodatkową sztukę bagażu podręcznego o wymiarach 40x30x18 centymetrów. Wszyscy, którzy wykupią bilety w taryfie Go czy Wizz Plus nie muszą się martwić jakimikolwiek problemami ze wniesieniem swojego bagażu podręcznego. 

Dobra wiadomość dla wszystkich pasażerów, którzy zakupili już bilety z wylotem po dacie 29.10. Wizz Air zapewnił, że pasażerowie otrzymają zwrot pieniędzy w wysokości 120 % poniesionej opłaty na konto Wizz Air.