O tanich liniach lotniczych chyba już powoli należy przestać mówić "tanie". Zarówno Ryanair, jak i Wizz Air, czyli dwie, o których do tej pory od razu myśleliśmy, kiedy ktoś rzucał to hasło, dość drastycznie zmieniają swoją politykę bagażową. Najpierw irlandzki przewoźnik wprowadził regulacje, które znacznie wpłyną na to, jaki bagaż można zabrać ze sobą na pokład, a teraz w ślad za nim idą węgierskie linie. Najpierw, w sierpniu Wizz Air ogłosił, że ci pasażerowie, którzy nie wykupią pierwszeństwa wejścia na pokład, nie będą mogli zabrać ze sobą tego większego bagażu podręcznego. Zostanie od potraktowany tak, jak ten rejestrowany. Na czym polegają najnowsze zmiany i dlaczego nie będziecie z nich zadowoleni, jeśli w najbliższym czasie macie w planach skorzystać z usług Wizz Air? Listopad najtańszym miesiącem na podróże. Ceny biletów zaczynają się od 88 zł >>>

Wizz Air zmienia politykę bagażową 

Od 1 listopada po raz kolejny zmienia się polityka bagażowa Wizz Air. Polega ona na tym, że jeśli nie wykupicie opcji Wizz Priority, zaczynającej się od 5 euro(czyli ok. 22zł), w cenie biletu będziecie mogli wnieść na pokład jedynie mały bagaż o wymiarach 40x30x20 cm. A to oznacza, że zasady przewozu bagażu w Wizz Air praktycznie w ogóle nie będą różniły się od tego, co proponuje Rynair. I że nie będziecie mieć już alternatywy. Szczególnie, że kolejny podobieństwem Wizz Air do Ryanair jest fakt, że od 1 listopada węgierskie linie wprowadzają tzw. mały bagaż nadawany z limitem wagi do 10 kg, a jego cena zaczynać się będzie od 7 euro (ok. 30zł). Co z tymi z Was, którzy kupili już bilety, ale lot ma odbyć się po 1 listopada? Wizz Air zapewnia, że wszyscy, którzy zakupili bilety przed 10 października i mają lot 1 listopada bądź później, a nie wybrali opcji Priority, będą mogli zabrać ze sobą bagaż rejestrowany o wadze do 10 kg. Z kolei w przypadku podróżujących, którzy wykupili usługę bagaży rejestrowanego o wadze 20 kg lub 32 kg, Wizz Air do ich rezerwacji doda opcję Wizz Priority. Co w przypadku, kiedy nie dostosujecie się od obowiązujących od 1 listopada przepisów? Nie do końca przyjemne finansowo konsekwencje. W przypadku, gdy Wasz bagaż podręczny przekroczy wymiary 40x30x20 cm, a Wy nie będziecie mieć wykupionej opcji Priority, przy bramce opłaty za bagaż ponadwymiarowy będziecie musieli zapłacić 25 euro (ok.108 zł).

Zmiany w swojej polityce bagażowej Wizz Air tłumaczy sposobem podróżowania klientów węgierskich linii lotniczych. „W związku z krótszym czasem podróży pasażerowie pakują się w bardziej przemyślany sposób, a ich bagaże są lżejsze. Co trzeci klient Wizz Air, wykupił bagaż rejestrowany, a tylko co siódmy wybrał bagaż na kółkach, który mógłby zabrać na pokład” - można przeczytać w oficjalnym komunikacie. 

5 najtańszych europejskich stolic idealnych na weekend i nie tylko >>>