Nie od dziś wiadomo, że Księżyc ma wpływ na to, co dzieje się na Ziemi – jego grawitacja oddziałuje choćby na pływy oceaniczne. Księżycowi przypisuje się też moc rzutowania na nasz nastrój. Mówi się, że w czasie pełni, stajemy się bardziej chaotyczni i nerwowi. Ale i jest to najlepszy czas, na odprawianie rytuałów magicznych i dbanie o siebie. Dlatego proponujemy to połączyć i przy najbliższej pełni zrobić sobie... wodę księżycową! Co to takiego? Jak ją zrobić? I jakie ma właściwości? Warto wiedzieć, bo korzyści są nieocenione. Możecie wierzyć lub nie!

Woda księżycowa – Co to takiego i do czego służy?

O wodzie księżycowej zrobiło się głośno między innymi za sprawą mody na kryształy, kamienie i minerały (nie tylko w formie wałeczków do pielęgnacji twarzy). Wody księżycowej używa się bowiem do ich czyszczenia i „ładowania”. Nie dziwi więc, że fanką wody księżycowej jest Victoria Beckham – ex-Spicetka i projektantka mody wierzy także w magiczną moc kryształów, których w domu ma pełno! Ale gwiazda używa jej nie tylko do pielęgnacji swoich amuletów, wodą księżycową – w postaci mgiełki Aura Spray marki Moon Mist – spryskuje także twarz. To dlatego, że woda księżycowa ma także szereg właściwości korzystnych dla naszego zdrowia i urody. Między innymi skutecznie zapobiega procesom starzenia, a nawet odmładza! Zanim jednak przejdziemy do szczegółowego opisu jej właściwości, wyjaśnijmy, co właściwie kryje się pod pojęciem wody księżycowej. 

Woda księżycowa – Jak ją zrobić? [przepis]

Woda księżycowa to nic innego jak woda pozostawiona na noc, by „naładowała się” energią Księżyca. Można ją zrobić praktycznie każdej nocy, choć najlepsze efekty osiąga się właśnie w pełnię, bo Księżyc oddziałuje wówczas z największą mocą. Jak więc zrobić wodę księżycową? To łatwizna. Wystarczy naczynie z wodą wystawić na zewnątrz – do ogrodu, na balkon albo choćby na parapet po zewnętrznej stronie okna – o zachodzie słońca i pozostawić je tam do wschodu. Jakiej wody użyć do tego celu? Najlepsza byłaby woda ze studni, ale w miejskich warunkach nada się także kranówka – ważne by nie nalewać wody z plastiku! A jakie wybrać naczynie? Tu także plastik nie wchodzi w grę (bo wydziela zanieczyszczenia). W roli naczynia na wodę księżycową najlepiej sprawdzi się butelka, dzbanek, a nawet słoik – grunt, by było ze szła. Nie bez znaczenia, jest jego wygląd – ważne, by naczynie nam się podobało i budziło pozytywne skojarzenia. Niektórzy zalecają jego zdobienie – drobnymi kamyczkami, płatkami kwiatów, ziołami czy odręcznymi malunkami. Do naczynia można też wrzucić wspomniane już kryształy – warto jednak wcześniej zapoznać się z tym, jaką mają moc, bo nie pozostaje on be wpływu na właściwości wody księżycowej. Przykłady? Różowy kwarc pomoże w sprawach sercowych, ametyst – uporać się z bezsennością, a turkus – ma działanie lecznicze. Na wierzch naczynia warto położyć szklany talerzyk lub podstawkę. 

Woda księżycowa – Działanie (właściwości)

Woda księżycowa ma silne działanie oczyszczające. Zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Przypisuje się jej właściwości odmładzające, upiększające i uzdrawiające (łagodzi skutki chorób). Wpływa także na poprawę płodności i pełni funkcje ochronne. Wyostrza intuicję, zwiększa samoświadomość i przyciąga dobrą energię. Pomaga osiągnąć harmonię ze światem i samą sobą.

Co robić z wodą księżycową – Zastosowanie

By zaznać dobroczynnej mocy wody księżycowej należy ją spożywać codziennie rano – wystarczy kilka łyków na czczo. Zrobiona podczas pełni woda powinna wystarczyć mniej więcej na 28 dni, czyli do końca pełnego cyklu księżyca. Wodą księżycową płucze się także włosy, co ma przynieść spokój, można ją także stosować do rytualnych kąpieli, a nawet dodać odrobinę do prania. Doskonale nadaje się też do podlewania roślin domowych – odwdzięczą się szybkim wzrostem i bujnymi liśćmi.