To nie jest pierwsza współpraca gwiazdy serialu "Słoneczny Patrol" z ekscentryczną projektantką Vivienne Westwood. W 2015 roku Pamela Anderson wzięła udział w kampanii "Save The Arctic Campaign", w której wystąpiło 60 gwiazd z całego świata sprzeciwiających się zmianom klimatycznym na naszej planecie. Tym razem Pamela i Vivienne także przemyciły w kampanii wątek związany z ochroną środowiska. Tym razem aktorka wystąpiła w roli wojowniczki walczącej w obronie globalnej zmiany klimatu.

Pamela Anderson do kampanii Vivienne Westwood wiosna-lato 2017 wybrana została przez Andreasa Kronthalera (prywatnie mąż projektantki). Autorem zdjęć jest niemiecki fotograf Juergen Teller (współpracował między innymi z YSL, Celine, piosenkarką Bjork), który na tło kamapanii VV wiosna-lato 2017 wybrał grecką wyspę Hydrę.

"Na wyspie Hydra mam swój dom. Ten wybór wydawał się idealny do zdjęć najnowszej kampanii Vivienne. Vivienne, Adreas i Pamela są świetnymi ludźmi do współpracy. Uwielbiam z nimi pracować. Pomiędzy nami jest nić zaufania, dzięki czemu pracuje nam się swobodnie" - wyjaśnia fotograf Juergen Teller.