Uroczystość organizowana przez amerykańską wersję magazynu GLAMOUR odbywa się pod hasłem #EveryWomanCan. Gości przywita redaktor naczelna, Cindi Leive, a imprezę poprowadzi gwiazda sierpniowej okładki - Amy Schumer. Na gali pojawią się m.in. Victoria Beckham, Misty Copeland, Elizabeth Holmes, Caitlyn Jenner, Cecile Richards, Reese Witherspoon, Madeleine Albright, Samantha Power, Serena Williams oraz Billie Jean King.

Statuetki Women of the Year 2015 odbiorą tego wieczoru, m.in.:

 

Reese Witherspoon: The Hollywood Hero

Dlaczego? Reese Witherspoon nie jest już wyłącznie aktorką. Od kilku lat współprowadzi Pacific Standard - firmę, która wyprodukowała już takie filmy jak "Zaginiona dziewczyna", czy "Dzika droga" i "Gorący pościg", w których zagrała sama Reese.  Za rolę w "Dzikiej drodze" dostała nominację do Oscara. Glamour docenia Reese przede wszystkim za podejście jej firmy do kobiet - to właśnie one stoją zarówno na czele firmy, jak i większości jej projektów. W tym roku aktorka ma szansę osiągnąć kolejny sukces - niedawno wystartowała jej marka odzieżowa Draper James oraz pierwszy stacjonarny butik w Nashville.

Zobacz więcej >>>

 

Victoria Beckham: The Fashion Force

Victoria Beckham poradziła sobie już z łatką celebrytki, która bawi się w modę, a jej kolekcje cieszą się uznaniem i popularnością na całym świecie. Zaczynała od kolekcji składającej się z zaledwie dziesięciu sukienek, a teraz jej ubrania noszą m.in. Blake Lively, Eva Longoria, Jennifer Lopez, czy Jennifer Lawrence. Glamour zwraca uwagę na niekomercyjną stronę biznesu gwiazdy - chodzi o działalność charytatywną, którą prowadzi jako ambasador dobrej woli UNAIDS, a także o współpracę z fundacją Elton John AIDS Foundation i Mothers 2 Mothers.

Zobacz więcej >>>

 

Caitlyn Jenner: The Transgender Champion

To kobieta, której nie mogło zabraknąć w plebiscycie Glamour, choć rok temu nikt o niej nie słyszał. Poza sukcesem dokumentu "I Am Cait" oraz działalnościa na rzecz osób transseksualnych i transpłciowych, Caitlyn udowodniła, że na ważne w życiu zmiany nigdy nie jest za późno. Ona sama zdecydowała się na ogłoszenie zmian w swoim życiu dopiero w wieku 66 lat. 

Zobacz więcej >>>