Ostatnio dużo mówi się o przemocy seksualnej wśród kobiet. Skalę problemu pokazała akcja #MeToo, dzięki której osoby z całego świata przyznały, że padły ofiarą molestowania. Specjalnym hashtagiem podzieliło się także wiele gwiazd, co pokazało, że i one wielokrotnie były traktowane w zdecydowanie niewłaściwy sposób.

Wszystkie te wydarzenia zmotywowały różne organizacje do działania. Jedną z najpopularniejszych akcji jest Time’s Up, w ramach której celebryci otwarcie wyrażają swój sprzeciw wobec wszystkich, którzy dopuszczają się aktów przemocy seksualnej. Teraz głos w sprawie zabrała także organizacja Producers Guild of America. Zrzeszenie postanowiło wprowadzić przepisy pozwalające zwalczyć molestowanie seksualne oraz niestosowne zachowania pokazane na filmach i w telewizji. Nowy kodeks stworzony prze PGA, a właściwie zawarte w nim wytyczne, mają zapewnić bezpieczeństwo na planie oraz mają przypominać, co oznacza wrażliwość i empatia.

James Franco oskarżony o molestowanie seksualne >>>

Pierwszym filmem, który ma wziąć pod uwagę te wytyczne, jest Wonder Woman 2. Jest to kontynuacja opowieści o pięknej i silnej superbohaterce (w tej roli Gal Gadot), która miała swoją premierę w 2017 roku i okazała się prawdziwym hitem. Zdjęcia do drugiej części produkcji jeszcze się nie zaczęły, ale premierę filmu datuje się na 1 listopada 2019 roku.