Pożegnania nie są przyjemne, ale na szczęście są sposoby, żeby je sobie trochę umilić. Tak może być też w przypadku rozstania z latem, które nadejdzie lada moment. Ostatnie momenty z najcieplejszą porą roku dają już odczuć nadchodzącą jesień. Jednak odwieszenie leniej sukienki do szafy na najbliższe pół roku może być jeszcze zbyt bolesne. Dlatego staramy się korzystać z każdego słonecznego dnia i wzorem Francuzek nosimy je w duecie z kardiganami. Wzorzysta sukienka midi, która jeszcze niedawno w pojedynkę robiła cały look, teraz przy wsparciu rozpinanego swetra dalej ma szansę być gwiazdą stylizacji. Nas do tego rozwiązania nie trzeba przekonywać, bo wykorzystujemy je w naszych zestawach od lat, ale dla pewności podrzucamy trochę inspiracji w naszej galerii. Dzięki tym stylizacjom Francuzek wrześniowe zestawy staną się idealnym łącznikiem pomiędzy letnią i jesienną garderobą.

Wrześniowa stylizacja według Francuzek

Kiedy brakuje nam pomysłu na stworzenie zestawu, to zawsze sprawdzamy, co akurat pokazują w mediach społecznościowych francuskie fashionistki. Ich triki stylizacyjne nie zawodzą nas od lat, bo prezentowane przez nie rozwiązania nie są chwilowymi trendami, a ponadczasowymi wskazówkami. Kiedy wrześniowa pogoda zaczyna nam sygnalizować, że lato dobiega końca, to nie chowamy od razu letnich sukienek. Stawiamy raczej na przejściowe rozwiązania, które stopniowo przemieniają naszą garderobę w jesienną. Czasami wystarczy jeden dobrze dobrany element garderoby, żeby dopasować letnie ubranie do wczesnojesiennych temperatur. Według Francuzek jest nim kardigan.

Sukienka i kardigan ze stylizacji Francuzek – sukienka

Lista ulubionych sukienek Francuzek to przynajmniej 5 ponadczasowych modeli, na których znajdują się nie tylko mała czarna i slip dress, ale również wersja w kwiaty. Tę ostatnią widać w ich stylizacjach nie tylko w środku lata, ale również u jego schyłku. Sukienka w kwiaty staje się wtedy idealnym sposobem na podkreślenie, że lato jeszcze nie odeszło i choć pożegnanie z nim jest nieuchronne, to jednak cieszymy się ostatnimi wspólnymi momentami. Z tego powodu szukając u nich wrześniowej inspiracji zamiast czerni trafiamy na miks kolorów. Do tego ta wskazówka jest tylko luźną podpowiedzią. Zamiast kwiatów mogą pojawić się też inne printy. Sukienki w zwierzęce wzory, grochy, kratę i inne nadruki także sprawdzi się idealnie jako baza przejściowych stylizacji. Tu wspólna jest tylko długość. Po prostu najczęściej stawiają na midi.

Sukienka i kardigan ze stylizacji Francuzek – kardigan

Letnia sukienka może stać się elementem wczesnojesiennych stylizacji tylko pod jednym warunkiem. Potrzebuje wsparcia ciepłego elementu garderoby, który sprawi, że będzie się nadawała także przy trochę niższych temperaturach. Zanim przyjdzie czas na skórzane ramoneski, bomberki i uwielbiane przez Francuzki trencze, jest jeszcze inna opcja, którą później można ewentualnie pod nimi schować. Mowa oczywiście o kardiganie. Rozpinany sweter doda trochę ciepła, a przy tym ozdobi każdą sukienkę. W przypadku wątpliwości ponownie odsyłamy do naszej galerii. Czekają tam gotowe pomysły na stylizacje z sukienką i kardiganem. Do tego mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość. Takie duet nie potrzebuje już wiele. Nawet najprostsze dodatki są w stanie świetnie go dopełnić, a do tego możliwości jest znacznie więcej.

Sukienka i kardigan ze stylizacji Francuzek – dodatki

Wzorzysta sukienka midi i kardigan w należności od własnego stylu i pogody mogą pojawić się w towarzystwie rozmaitych dodatków. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać do nich jedne z ulubionych butów Francuzek. Świetnie w tej roli sprawdzą się zarówno bardziej letnie baleriny, jak i typowo jesienne botki. Idąc za głosem własnego stylu można sięgnąć po kowbojki, toporne sztyblety, loafersy lub sneakersy. Podobna dowolność dotyczy także pasujących torebek. Do wrześniowego duetu będzie pasowało mnóstwo modeli. Można za inspirację wykorzystać listę ulubionych torebek Francuzek lub po prostu wyjąć jakąś w własnej szafy.