Pierwszą z wielu należących do AniołkówVictoria'sSecret partnerek LeonardoDiCaprio była modelka BridgetHall, z którą spotykał się jeszcze jako nastolatek w 1994 roku. Związek z Bridget nie przetrwał, ale być może stał się powodem do późniejszej słabości aktora do Aniołków. Wcześniej miał już jednak krótkie przygody z pięknymi znajomymi z czerwonego dywanu, m.in. BrittanyDaniel. To starsza od niego o rok aktorka, która uwiodła go w filmie Przetrwać w Nowym Jorku a później w prawdziwym życiu. Słabość do aktorek to druga w kolejności, po tej do Aniołków. Leo spotykał się też krótko z córką JohnaPhillipsa z MamasandPapas, której pomógł zdobyć rolę w filmie. Nie pomogło to jednak BijouPhillips w zrobieniu spektakularnej kariery w Hollywood

Piątym Aniołkiem, a jednocześnie jednym z ważniejszych kobiet dla Leo, była GiseleBundchen. W 2004 roku para została ogłoszona jedną z najpiękniejszych na świecie w rankingu magazynu People, ale modelka wycofała się ze związku po tym, jak Leo kazał jej zbyt długo czekać na oświadczyny.

Prawdziwym przełomem, jeśli chodzi o związki z gwiazdami, był dla LeonardoDiCaprio rok 1995. To wtedy związał się ze swoim drugim AniołkiemVictoria'sSecret, a także jedną z najlepszych modelek na świecie - NaomiCampbell. Para rozstała się wkrótce w atmosferze przyjaźni i długo utrzymywała bliskie, choć koleżeńskie stosunki. Trzecim Aniołkiem została HelenaChristensen - przypadło to na okres największego szumu wokół młodego aktora, gdy skończył pracę nad filmem Titanic. Czwartym była EvaHerzigova. Modelka spotykała się z Leonardo tylko przez dwa miesiące, a później wzięła ślub z perkusistą TicoTorresem.

Nie oznacza to jednak, że Leo nie był zdolny do utrzymania dłuższego związku. Modelka KristenZang była jego miłością przez dwa lata, odkąd zaczęli się ze sobą spotykać w 1996 roku. Był to świetny, ale też bardzo pracowity okres dla aktora, który stał się gwiazdą po sukcesie filmu Romeo + Julia

Gwiazda o tak bogatym życiu miłosnym musi mierzyć się ze spotkaniami z byłymi partnerkami na czerwonym dywanie. Leo spotyka się z tym wyjątkowo często - wiele z jego byłych dziewczyn jest obecnie gwiazdami i często pojawia się, m.in. na rozdaniach najważniejszych nagród, jak Oscary lub Grammy. Tak jest na przykład z BlakeLively, z którą spędził pięć miesięcy po rozstaniu z BarRefaeli oraz ClaireDanes, która w filmie zagrała JulięKapulet, a później została dziewczyną Leonardo w rzeczywistości. Związek nie był jednak tak romantyczny, jak ten filmowy, bo aktorka szybko uznała, że Leo jest niedojrzały i wycofała się z tej relacji. Podobnie zareagowała na niego AmberValletta, która zaczęła spotykać się z aktorem po tym, jak wypatrzył jej zdjęcie w jednym z magazynów i zaczął zabiegać o randkę.

Najbardziej obiecującym związkiem była relacja z BarRefaeli (szósty AniołekLeo!). Poznali się w 2005 roku na imprezie w LasVegas i rozpoczęli długi, wypełniony wspólną walką o ideały, związek. Mieli jednak kilka przerw - w trakcie jednej z nich Leonardo związał się na moment z modelką Emmą Miller, AnneVyalitsyna (siódmy Aniołek!) oraz jedną z PussycatDollsAshleyRobertsLeo i Bar połączyło nie tylko uczucie, ale też wspólne poglądy na politykę i ochronę środowiska - pozostali zaangażowani w te tematy nawet po rozstaniu w 2011 roku. Po tym związku spotykał się też m.in. z modelką AlyceCrawfordErinHeatherton, która była jego ósmym AniołkiemVictoria'sSecret, 25-letnią gwiazdą "SportsIllustratedKellyRohrbach oraz rumuńską modelką Madaliną Ghenea.

Głośno było też o jego relacji z dziewiątym AniołkiemToniGarrn, która zakończyła się w burzliwy sposób, po tym jak Leo został przyłapany przez fotoreporterów, gdy opuszczał klub nocny w towarzystwie dwudziestu kobiet. Media ekscytowały się też plotkami o romansie aktora z Rihanną. Para podobno udała się wspólnie na ślub kuzyna Rihanny na Barbados, ale nie wyszło z tego nic poważnego. Od maja 2015 przez kilka miesięcy Leo umawiał się z modelką Kelly Rohrbach, a kiedy okazało się, że to jednak nie "ta jedyna", aktor szybko znalazł pocieszenie w ramionach modelki Victoria's Secret - Niny Adgal. Para rozstała się w maju tego roku. Ostatnio Leo zdobywca Oscara za rolę w filmie Zjawa widywany był w towarzystwie niemieckiej modelki  (czy kogoś to jeszcze zaskakuje?) Loreny Rae, także współpracującej z marką Victoria's Secret (tak, to zdecydowanie ulubiona damska marka Leo).

Wygląda na to, że najtrwalsze i najcenniejsze relacje to dla LeonardoDiCaprio relacje przyjacielskie. Jego największą przyjaciółką, od czasu pracy nad filmem "Titanic" pozostała KateWinslet. Aktorzy wciąż pojawiają się wspólnie na czerwonym dywanie, w wyjątkowo wzruszający sposób kibicują sobie nawzajem podczas walki o najważniejsze, filmowe nagrody, a także utrzymują bliski kontakt niezależnie od upływu lat. Zgodnie przyznają jednak, że jest to możliwe tylko dzięki jednemu - nigdy nie próbowali pójść ze sobą na randkę. 

Drugą, jeszcze ważniejszą dla niego kobietą, jest jego mama. Irmelin towarzyszy synowi na czerwonym dywanie i jest przez niego doceniana podczas najważniejszych momentów. Tak jak ostatnio, gdy odbierając nagrodę BAFTA2016 za rolę w "Zjawie" podziękował przede wszystkim swojej mamie i złożył jej ze sceny życzenia urodzinowe. 

Zdjęcia Leonardo DiCaprio z byłymi dziewczynami znajdziecie w naszej galerii - uroda jego byłych partnerek naprawdę robi wrażenie!