Oświadczyny to chwila, którą pamięta się do końca życia. Bez względu na to, czy były udane... czy nie. Jakiś czas temu na jednej z facebookowych grup przeczytałyśmy, że jedna z dziewczyn jest załamana, bo nie dość że pierścionek zaręczynowy, który dostała od swojego narzeczonego w ogóle jej się nie podobał i według niej był zwyczajnie brzydki (pierścionek, nie narzeczony), to w dodatku okazało się, że... jest tani. Przynajmniej w jej mniemaniu. I tak czar zaręczyn prysł. Czy warto się przejmować i zadręczać myślą, ile kosztował pierścionek? Czy nie powinno to być raczej symboliczne i nie powinno nam psuć magii chwili? Szczególnie, że dla wielu panów jest to dość kłopotliwa kwestia (o klasyku z za małym czy z za dużym nie wspominamy). By choć trochę oszczędzić niektórym z Was zawodu przygotowałyśmy mini poradnik, który pomoże każdemu znaleźć idealny pierścionek zaręczynowy.
 

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

To pytanie zapewne dręczy wielu panów planujących oświadczyny. Początkowo należy pamiętać, że pierścionek zostanie z ukochaną na długo, a same oświadczyny dla wielu kobiet są chwilą niesamowicie uroczystą. Właśnie dlatego pierścionek zaręczynowy powinien być wykonany z trwałych, wysokiej jakości materiałów. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się złoto, czyli klasyka gatunku. Jest uniwersalne i daje ogromne pole do popisu. Zabarwienie złota powinno dobrać się do koloru biżuterii, który preferuje partnerka – jeżeli na co dzień nosi srebrne kolczyki, łańcuszek lub bransoletkę, to warto zdecydować się na białe złoto. Ten odcień na pewno przypadnie do gustu wszystkim minimalistkom. Z kolei gdy przyszła narzeczona należy do grona tradycjonalistek, to najlepiej sprawdzi się pierścionek w naturalnym, żółtawym odcieniu. Szczególnie, jeśli preferuje złotą biżuterię. Dobrą – na pewno droższą alternatywą dla złota jest platyna. Taki pierścionek będzie trwalszy i spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających pań.

Pomysły na oświadczyny: Jak idealne zaręczyny wyobrażają sobie czytelniczki Glamour.pl?

Dobrze też wcześniej przygotować się do zakupu: albo zabierając ze sobą jeden z pierścionków wybranki, albo po prostu pytając ją kiedyś, niby bez powodu o rozmiar. Warto także uważnie słuchać. Wiele kobiet daje sygnały w trakcie związku, co im się podoba, jakie kryształy preferują, który styl lubią najbardziej i jaki model im się marzy. Na pewno wartością dodaną będzie historia związana z pierścionkiem. Może go zdobyć kamień pochodzący z miejscowości, w której po raz pierwszy byliście na wakacjach lub w ogóle może być to okaz vintage, np. po babci czy mamie. Byle nie po poprzedniej, niedoszłej narzeczonej.
 

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Podobno im droższy pierścionek zaręczynowy, tym więcej szczęścia czeka przyszłych małżonków. Nie wierzyłybyśmy jednak do końca takim przesądom. Istnieje kilka teorii na to, ile powinien kosztować pierścionek. Jedna z nich mówi, że należy wydać na niego kwotę równą wysokości trzech pensji kupującego. Taki przelicznik ma udowodnić partnerce, że jej wybranek jest gotowy na założenie rodziny nie tylko pod względem mentalnym, ale także materialnym. A jak zakup pierścionka zaręczynowego wygląda w praktyce? Okazuje się, że Polacy najchętniej decydują się na modele, które nie kosztują więcej niż 1500 zł. Natomiast dla pań najistotniejszą kwestią jest to, że ich partner zdecydował się na taki krok, a nie to, ile wydał na pierścionek zaręczynowy.

ZOBACZ TAKŻE: Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? >>>
 

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek nadający się na zaręczynowy można znaleźć w każdym salonie jubilerskim. Obecnie nawet te najpopularniejsze marki, na przykład Apart, YES, czy W.Kruk oferują ich ogromny wybór – wykonanych z różnych kruszców, ozdabianych najpiękniejszymi kamieniami i dopasowanych do preferencji każdej przyszłej narzeczonej. Jeżeli chcecie kupić coś bardziej oryginalnego, to koniecznie zajrzyjcie do mniej popularnych marek, które często tworzą pojedyncze, niepowtarzalne modele.

Upewnijcie się, czy w Waszych domowych zbiorach nie kryje się jednak jakaś biżuteria po ukochanej babci, mamie lub cioci. Jeżeli tak i chcielibyście podarować go swojej przyszłej żonie, to możecie być pewni, że będzie on idealny. Niezależnie od kruszca, kamieni i innych zdobień. Pamiętajcie tylko, by wcześniej oddać go do czyszczenia. Zachwyt gwarantowany!

Ile pieniędzy powinno się dać w prezencie ślubnym? Ile włożyć do koperty dla państwa młodych?