Heartstopper to 8-odcinkowy serial, który zadebiutował na Netfliksie 22 kwietnia 2022 roku i z miejsca podbił serca widzek i widzów na całym świecie, stając się jednym z najczęściej obserwowanych i najczęściej komentowanych tytułów w sieci. Raptem po miesiącu od premiery pierwszego sezonu gigant streamingowy potwierdził, że dramat oparty na dwóch pierwszych tomach ilustrowanej powieści Alice Oseman doczeka się kontynuacji. Sama autorka podzieliła się tą wiadomością ze swoimi fankami i fanami w mediach społecznościowych. Opublikowała grafikę, na której widać dwójkę głównych bohaterów – Charliego i Nicka z informacją, że nadchodzi 2. i 3. sezon serialu.

„Heartstopper” – fabuła

Historia jest niby prosta, ale bardzo ujmująca. Charlie i Nick poznają się w brytyjskim liceum i zostają kolegami z jednej ławki. Wkrótce orientują się, że ich głęboka przyjaźń zmienia się w nieoczekiwaną miłość. Charlie, Nick i ich grupa przyjaciół stają w obliczu odkrywania i akceptacji siebie, pomagając przy tym sobie nawzajem w poszukiwaniu swojej najbardziej autentycznej natury. Do tego dochodzi codzienność w liceum, która nie zawsze jest kolorowa. Serial ma ważny cel: opowiedzieć historię miłosną LGBTQ+, próbując pomóc wszystkim potrzebującym dzieciom, bez popadania w banał.

To jeden z tych seriali, które oglądasz z nieschodzącym z twarzy uśmiechem – nawet gdy zaczynasz odrobinę popłakiwać ze wzruszenia. Piękna rzecz! – pisze o serialu Angelika Kucińska w czerwcowym wydaniu magazynu „Glamour”. – Nie zobaczycie niczego lepszego o pierwszej miłości i szukaniu siebie niż „Heartstopper”.

„Heartstopper” 2. sezon – zwiastun

Póki co nie ma jeszcze trailera 2. sezonu „Heartstoppera”, ale możecie wrócić do tego z pierwszej części!

„Heartstopper” – sezon 2. i 3.

Z tego, co do tej pory wiemy o nowych sezonach „Heartstoppera” to fakt, że bez wątpienia powróci dwójka bohaterów, Nick i Charlie oraz ich przyjaciele: Elle, Tao i Isaac. Ben oraz Imogen również mogą ponownie pojawić się w swoich rolach. Wszyscy mają nadzieję, że powróci także Olivia Colman w roli mamy Nicka. Problemy, które zostaną poruszone najprawdopodobniej będą dotyczyć kolejnych spraw związanych z okresem dojrzewania, takich jak zdrowie psychiczne. Ten temat jest szczególnie bliski autorce. Alice Oseman poruszyła go w swoich książkach i deklaruje, że chce przenieść ten wątek na mały ekran. Również aktor, który gra Charliego, Joe Locke, powiedział w jednym z wywiadów, że jego postać w książkach boryka się zaburzeniem odżywiania, które powoduje osłabienie jego zdrowia psychicznego. Tym bardziej byłoby dobrze zająć się tym zagadnieniem i zbadać go również w serialu. Być może pojawią się także zabawne historie, jak np. wycieczka do Paryża. Podczas wyjazdu nie braknie szalonych przygód.

„Heartstopper” – obsada

W rolach głównych serialu wystąpili: Joe Locke jako Charlie Spring i Kit Connor jako Nick Nelson. W obsadzie pojawili się również m.in.: Olivia Colman jako Sarah Nelson, William Gao jako Tao Xu, Yasmin Finney jako Elle Argent, Corinna Brown jako Tara Jones, Kizzy Edgell jako Darcy Olsson, Sebastian Croft jako Ben Hope, Rhea Norwood jako Imogen Heaney orazTobie Donovan jako Isaac Henderson. W obsadzie zobaczymy nie tylko znane twarzy. Do zespołu dołączyło czworo nowych aktorów i aktorek wyłonionych z ogólnokrajowego castingu. To Leila Khan, która wystąpi w swojej pierwszej profesjonalnej roli aktorskiej. Jack Barton pojawi się jako David Nelson - starszy brat Nicka. Bradley Richies, którego można było zobaczyć już w pierwszym sezonie w roli ucznia, tym razem powróci jako James McEvan oraz Nima Taleghan, jako nauczyciel Mr. Farouk.

„Heartstopper” – premiera sezonu 2. i 3.

No dobrze, w takim razie, kiedy pojawią się nowe sezony „Heartstoppera”? Nadal nie ma oficjalnej daty premiery kolejnych części serialu, ale dobra wieść jest taka, że 22. września obsada serialu powróciła na plan filmowy. Nagrywanie kolejnych odcinków zajmie około 3 miesiące, więc możemy się spodziewać, że drugi sezon zobaczymy nie wcześniej niż na wiosnę 2023 roku.