„Madame Web” zapowiada się jako hit a to dopiero początek zdjęć! Co wiemy o jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów Marvela? Jaki jest skład gwiazdorskiej obsady? Kiedy możemy spodziewać się premiery? I co zdradzają pierwsze zdjęcia z planu?

„Madame Web” – fabuła

Koleiny spin-off Sony, ale jaki! Taki, którego potrzebujemy! „Madame Web” z gwiazdorską obsadą bez wątpienia będzie kolejnym kasowym filmem, który dostarczy nam masy rozrywki. A o czym opowie? Póki co fabuła nowej produkcji owiana jest tajemnicą, jednak zdjęcia z planu (znajdziecie je w naszej galerii i poniżej), jak i dotychczasowe produkcje, w których pojawiały się postaci znane z różnych historii, mogą być dla nas podpowiedzią, że będzie się działo i wiele granic zostanie przekroczonych. I jeszcze jedno: zapowiada się film, w którym na pierwszym planie będzie girl power!

Kim jest Madame Web? Postać ta pojawia się w jednym z numerów komiksu  numeru komiksu „Niesamowity Spider-Man” z 1980 roku. Cassandra Webb to wiekowa jasnowidzka, sparaliżowana i niewidząca, która pomaga Peterowi Parkerowi, czyli człowiekowi-pająkowi. Jej telepatyczne zdolności przydawały się bohaterowi, by ratować innych lub siebie. Potwierdzono już oficjalnie fanowskie teorie, wedle których w Madame Web wcieli się Dakota Johnson (będzie znacznie młodszą wariacją na temat postaci znanej z komiksów).

„Madame Web” – obsada 

A skoro o Dakocie mowa, to czas powiedzieć o tym, kto zagra w spin-offie. Obsada „Madame Web” jest naprawdę mocna i została przyjęta z ogromnym entuzjazmem przez fanki i fanów Marvela. Chyba wszyscy nie możemy się doczekać tego, by zobaczyć razem Dakotę Johnson, Sydney Sweeney i Emmę Roberts! Do tego na ekranie zobaczymy Adama Scotta („Wielkie kłamstewka”), Isabelę Merced i Celeste O'Connor.

W jakich rolach zostali obsadzeni poszczególni aktorzy i aktorki? Na razie szczegóły trzymane są w ścisłej tajemnicy. Wiadomo jedynie, że w tytułową Madame Web (Julii Carpenter) wcieli się córka Melanie Griffith i Dona Jonsona, znana wszystkim doskonale z  „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, czyli Dakota Johnson.

W marcu 2023 świat obiegła plotka, że drugą „pajęczycę” zagra  Sydney Sweeney. 25-letnia aktorka, która w swoim zawodowym dorobku ma tak głośne tytuły jak „Pewnego razu... w Hollywood”, „Opowieść podręcznej”, „Euforia” czy „Biały Lotos”, ma stworzyć na ekranie postać Jessiki Drew, czyli Spider-Woman. Wiadomość tę przekazał dobrze poinformowany w branży Jeff Snider. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że po raz pierwszy taką informację podał serwis „The Cosmic Circus” w sierpniu 2022 roku, można przypuszczać że w tej plotce jest dużo prawdy.

fot. Getty Images

Zobacz także:

„Madame Web” – reżyseria

Za reżyserię „Madame Web” odpowiedzialna będzie Brytyjka SJ Clarkson, która maczała już palce w marvelowskich produkcjach. Ma też na swoim koncie reżyserię odcinków „Dextera”, „Sukcesji” czy „Anatomii skandalu”.

„Madame Web” – zdjęcia z planu

Fanki i fani Marvela zapłonęli, gdy pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu „Madame Web” kręconego na ulicach Nowego Jorku. Możemy na nich zobaczyć Dakotę Johnson w jeansach, martensach i stylowej bordowej kurtce ze skóry, jak i Sydney Sweeney (gra Julię Carpenter) w stroju uczennicy i w okularach, a także Isabel Merced czy Celeste O'Conner.

fot. Getty Images

„Madame Web” – data premiery

O dacie premiery „Madame Web” spekulowano od wielu miesięcy. Po licznych opóźnieniach film ma ukazać się 16 lutego 2024 roku. Wypada więc uzbroić się w cierpliwość.

„Madame Web” – zwiastun produkcji

W końcu dostaliśmy zwiastun wyczekiwanej produkcji. Kilkanaście godzin temu Sony Production opublikowało prawie 3-minutowy trailer, w którym zdecydowanie nie brakuje emocji. Zobaczcie, czego się spodziewać. Teraz nie możemy doczekać się jeszcze bardziej. Do premiery zostały równe 3 miesiące.