Tęsknicie za biurowym życiem? Dla tych, którzy odpowiedzieli tak, mamy dobrą wiadomość, a dla tych którzy nie, mamy świetną wiadomość! W sieci pojawił się teaser polskiej wersji „The Office”, czyli „Biura”. Twórcy stwierdzili, że będą przekraczać granice i testować, jak daleko sięga poczucie humoru Polek i Polaków. Myślicie, że potrafimy śmiać się z samych siebie?

„The Office” – 20 lat kultowego serialu

Nie przypadkowo mówi się o „The Office”, że jest kultowy, bo pomimo mijających 20 lat od startu jego emisji wciąż jest na czele list najchętniej oglądanych seriali. Brytyjski sitcom, który udaje dokument, a jego akcja dzieje się w biurze, napisany i wyreżyserowany przez Rickiego Gervaisa doczekał się swoich wersji w USA (kochamy Steve'a Carella), Finlandii czy Indiach. Twórcy i twórczynie polskiej wersji mówią, że nie będzie ona kopią kultowego serialu, a uwspółcześnioną i przeniesioną do polskich realiów wariacją na temat oryginalnego „Biura”. Po za tym dodali, że produkcja była współtworzona z BBC Studios, a wszelkie pomysły były konsultowane z Brytyjczykami.

„The Office PL” – polska wersja serialu

Siedziba tytułowego „Biura” znajduje się w Siedlcach. Kropliczanka, bo taka jest właśnie nazwa firmy, produkuje wodę mineralną. Jej prezesem jest Michał, który za wszelką cenę próbuje skupić na sobie uwagę innych. Czy codzienność pracowników zmieni się, gdy firmę przejmie nowy właściciel? Serial z wielkim dystansem będzie dotykał najważniejszych, najtrudniejszych i najaktualniejszych tematów pojawiających się w Polsce. Jak łatwo się domyślić, będzie mowa o homofobii, seksizmie, rasizmie. A to wszystko z dużą dawką śmiechu! Cieszymy się również z tego, że pojawi się silna kobieca postać w osobie Patrycji (w tej roli Vanessa Aleksander), ale jak twierdzą autorzy, z niej też będzie można się pośmiać. W obsadzie serialu w reżyserii Macieja Bochniaka wystąpili: Piotr Polak, Vanessa Aleksander, Adam Woronowicz, Kornelia Strzelecka, Mikołaj Matczak oraz Milena Lisiecka. Za scenariusz odpowiada Łukasz Sychowicz, Jakub Rużyłło i Mateusz Zimnowodzki, a za produkcję Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński. Autorem zdjęć jest Paweł Chorzępa.   

„The Office PL” – teaser, data premiery

W sieci pojawił się pierwszy przedsmak serialu w postaci teasera. Wystarczy 11 sekund, by na naszych twarzach pojawił się uśmiech. Kiedy premiera? Canal+ startuje z polską wersją serialu dokładnie dzień przed debiutem oryginalnego „The Office” na Netflixie. 22 października siadamy przed ekrany i testujemy swoje poczucie humoru.