Alternatywa dla depilacji laserowej – pasta cukrowa i wosk

Są znane nie od dziś i mają grono miłośniczek – pasta cukrowa i wosk to skuteczne zamienniki depilacji laserowej, która do dziś bywa dosyć droga i czasochłonna. Obie metody działają na tej samej zasadzie. Wybrany preparat nakłada się na dowolne miejsce na ciele, a później szybkim i zdecydowanym ruchem zrywa, pozostawiając skórę gładką.

Depilacja z użyciem pasty cukrowej lub wosku nie zajmuje wiele czasu. Efekty zabiegów utrzymują się przez kilka tygodni – wszystko zależy od tempa wzrostu włosa na ciele. Należy wykonywać je dosyć regularnie. W przeciwnym razie prędzej czy później na powierzchni skóry pojawi się niechciane owłosienie (w przeciągu 3-4. tygodni).

Depilacja laserowa a IPL – czym się różnią?

Innym sposobem na gładką i miękką skórę jest depilacja IPL. W odróżnieniu od lasera można ją stosować w domu. Zapewnia zadowalające efekty, jeżeli zabiegi wykonuje się w regularnych odstępach czasu. Jednak czym różni się od dostępnej na rynku depilacji laserowej?

Laser działa na skórę punktowo, a emitowane światło, pomimo dużej mocy, charakteryzuje się dosyć wąskim zakresem działania. Natomiast depilator IPL wykorzystuje w swojej pracy intensywne światło pulsacyjne o różnej długości. Depilacja IPL zajmuje niewiele czasu, a  włoski rosną wolniej, są o wiele rzadsze i delikatniejsze. Jesteś zainteresowana działaniem depilatora IPL? Przekonaj się o jego skuteczności z urządzeniem IPL Philips Lumea.

Dlaczego warto postawić na depilację światłem?

Za depilacją światłem przemawia kilka argumentów – przede wszystkim pozwala ona zaoszczędzić czas. Wykonasz ją samodzielnie w domu, bez konieczności umawiania się do salonu kosmetycznego. Co więcej, pierwsze efekty możesz zauważyć już po trzech tygodniach używania sprzętu, pod warunkiem, że będziesz trzymała się indywidualnego harmonogramu zabiegów.

Zastanawiasz się, jak depilator IPL działa w dłużej perspektywie? Pozwala pożegnać się z niechcianymi włoskami na nogach, w okolicach strefy bikini czy pod pachami nawet do 12 miesięcy (średnia redukcji owłosienia po 12 zabiegach z pomocą urządzenia Philips Lumea: 86% na łydkach, 70% na okolicach bikini, 67% na obszarach pod pachami). Dzięki temu wyjście na plażę czy wizyta na basenie przestaną być powodem do wstydu, a ty będziesz gotowa na każdą sytuację, niezależnie od aktualnej pory roku!

Inną, niewątpliwą zaletą depilatora IPL jest to, że w zestawie z urządzeniem znajdują się różne nasadki, z którymi bez problemu dotrzesz do wszystkich obszarów twojego ciała. Do głowicy urządzenia dołączysz m.in. końcówkę do depilacji twarzy, okolic bikini oraz pach.

Zobacz także:

W sieci znajdziesz różne porady na usunięcie niechcianego owłosienia z ciała. Jednak jeżeli zależy ci na trwałych efektach i nie chcesz przepłacać, postaw na depilację IPL. Zakup wysokojakościowe urządzenie, stwórz swój indywidualny harmonogram pielęgnacji ciała i zacznij cieszyć się efektem aksamitnej skóry, gdziekolwiek jesteś!