Wszystko zaczęło się w XI wieku
Dziś trudno uwierzyć, że historia rajstop sięga aż tak daleko, ale to prawda. Co ciekawe, przed wiekami nosili je wyłącznie mężczyźni, traktując rajstopy przede wszystkim jako praktyczną ochronę przed zimnem. Nie wszystkich jednak było na nie stać. Dlatego właśnie ten jedwabny element garderoby był swego czasu domeną jedynie arystokratów. Z biegiem lat forma ta przekształciła się w spodnie, a dopiero zaledwie kilka dekad temu również panie (noszące wcześniej tylko pończochy) zaczęły korzystać z dobrodziejstw rajstop. Momentem przełomowym w tej historii było pojawienie się nylonu, a prawdziwa rewolucja dokonała się w 1959 roku, kiedy stworzono pierwsze rajstopy w takiej postaci, pod jaką znamy je dziś. Zrobił to Allen Gant, „wynajdując” i popularyzując tak zwane PANTI-LEGS. Kobiety zakochały się wtedy „w tym wynalazku” i są mu wierne do teraz. Wraz z upływem czasu jednak, tak samo jak w każdym związku, zaczęły być bardziej wymagające i oczekiwać od rajstop nie tylko elastyczności, ale także elegancji, komfortu, trwałości, perfekcji… Tak właśnie w laboratorium firmy DuPont narodziła się w połowie ubiegłego wieku LYCRA®.

LYCRA® - owoc zrozumienia potrzeb kobiety
To niezwyczajne, elastyczne włókno syntetyczne, które powoduje, że rajstopy nie tylko wyglądają zjawiskowo, dzięki idealnemu dopasowaniu do kształtu nóg i koloru skóry, ale zapewniają także komfort noszenia i poprawiają samopoczucie. Zastosowanie specjalnej metody wykańczania przy produkcji rajstop Gatta z włóknem LYCRA® zwiększa ich wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia i na odkształcanie. Nic się nie roluje, nie zsuwa, nie marszczy. Materiał perfekcyjnie przylega, a w niektórych modelach nawet lekko uciska nogi, modelując je i/lub zapobiegając ewentualnym obrzękom.  

#LycraLove2020 – pokaż za co kochasz te rajstopy
Bo trudno ich przecież nie kochać. Wybierz swój ulubiony model rajstop Gatta z włóknem LYCRA®, zrób sobie w nich ładne, instagramowe zdjęcie i koniecznie weź udział w konkursie #LycraLove2020. Fotografię pokazującą jak bardzo Ty i Twoje rajstopy do siebie pasujecie, trzeba opublikować na swoim profilu, oznaczyć na tym zdjęciu progil @gattaoficial i dodać do niego konkursowy hasztag. Do wygrania są same przyjemności: romantyczny i ekskluzywny weekend w SPA dla dwojga, zestawy kosmetyków dla pań o wartości 1500 zł, a także vouchery na kolejne udane zakupy w Gatta i nowe, cudowne rajstopy. Masz czas do 15 marca br. do godziny 23.59! Aby podglądać przebieg konkursu #LycraLove2020 śledź www.instagram.com/gattaofficial/