„Liczy się skala i mocne wejście” - mówią zgodnie projektanci Reserved. Wakacyjne imprezy oraz różne inne specjalne okazje wręcz proszą się o nieszablonową oprawę i właśnie styl typowy dla takich okoliczności projektanci marki wzięli na warsztat, by wyciągnąć z niego wszystko, co najlepsze. Zabawa proporcjami, łączenie nowoczesnych kroi z żakardowymi tkaninami i umiejętna gra stereotypami elementów strojów weselnych. Tak właśnie powstała kolekcja Fête Couture, która zainspirowała nas do rozmowy z Natalią Kusiak o modzie, szczególnie tej awangardowej, którą przemycamy do naszych stylizacji każdego dnia. 

Czym dla Ciebie jest celebracja piękna w modzie?

Dla mnie to te momenty, kiedy wybierając ubranie, na pierwszym miejscu nie stawiam funkcjonalności, a nastrój, emocje, estetykę. Mam takie dni, kiedy czuję się inaczej niż zwykle i w takich momentach często chcę w jakiś sposób podkreślić, podbić tę wyjątkowość właśnie modą. Niesamowicie cieszy mnie, że doczekaliśmy czasów, kiedy mamy bardzo dużo przestrzeni na taką piękną ekspresję siebie i już niewiele jest sytuacji, kiedy możemy czuć się ubrani zbyt ekstrawagancko. Wyjście po bułki w butach na wysokim obcasie? Na kawę z koleżanką w tiulowej sukni? Pióra na egzamin? Bardzo proszę.

Twój faworyt z kolekcji Fête Couture?

Zdecydowanie różowa, tiulowa sukienka z wielką kokardą na ramieniu. Niektórzy mogą powiedzieć, że to kreacja na wesele, ale zamierzam zakładać ją na czerwcowe brunche i poczuć się odrobinę jak Carrie Bradshaw.

Jakie kolory Cię inspirują?

To zmienia się niemal codziennie. Bardzo dużo podróżuję i jednym z moich ulubionych zajęć jest wówczas tzw. people watching. Siadam wtedy z kawą przy stoliku na ulicy i karmię oczy różnorodnością, którą widzę. To potrafi być niezwykle satysfakcjonujące. Bardzo doceniam monochromatyczne palety barw na innych, chociaż mi samej zazwyczaj trudno być na tyle zdecydowaną.

Jeśli tego lata, tak jak Natalia, stawiacie na pełne barw i strukturalnych tkanin projekty, koniecznie zajrzyjcie na stronie reserved.com, gdzie możecie odkryć wszystkie modele z wyjątkowej kolekcji Fête Couture

Zobacz także: