Długie jesienne wieczory są idealne na to, by poobcować ze sztuką. Zwłaszcza, jeśli tworzą ją młodzi i zdolni artyści. Tacy, jak Justyna Sołowiej, jedna z uczestniczek, programu mentoringowego Glamour i jak się okazuje – również zdolna malarka, absolwentka Liceum Plastycznego w Olsztynie i Instytutu Sztuk Pięknych na UWM. W Coffee Karma na ul. Moktowskiej 17 w Warszawie od 22 września do 14 listopada możecie obejrzeć wystawę #LIFE malarstwo Justyny Sołowiej

# LIFE

Życie w przestrzeni miejsko-wirtualnej. Sceny rodzajowe. Relacjonowanie naszego współczesnego świata.

Aktualnie żyjemy na pograniczu dwóch światów – wirtualnym i realnym. Granice się zacierają. Następuje ciągłe budowanie swojego profilu życiowego, swojego #LIFE!

Jestem obserwatorką, lubię obserwować ludzi, ulica pokazuje najnowsze trendy w stylu życia.

Moda na modne życie, stylowe gadżety, trendy, aktualizacje, moda, styl, nowinki technologiczne, kultowe miejsca i teksty. Nieodłącznym gadżetem naszych czasów, wręcz przyjacielem stał się nasz telefon komórkowy –   to rentgen naszych czasów, swoista bibliografia życia każdego z Nas !

Świat się skurczył, prawie wszyscy korzystamy z Internetu, mediów społecznościowych, komórek. Pijemy kawę ze Starbucksa, robimy selfie, nosimy „raybany” i „conversy”. Jedyne, co nas odróżnia, to chyba tylko tło – architektura i otoczenie, w którym żyjemy.

Aktualny świat jest brutalny i często jego możliwości niedostępne dla wszystkich żyjemy za szkłem, możemy na wszystko patrzeć ale nie dotykać. Uciekamy w  kolorowy, odrealniony ale pozytywny świat wirtualny. Pogodzić można te dwa światy w takiej rzeczywistości przyszło nam już żyć! Równowaga i szczerość z samym sobą aby wiedzieć Kim naprawdę jesteśmy.

W mojej twórczości, obrazach ukazuje zlepek konformizmu współczesności i indywidualność jednostki. To jest kronika mojego pokolenia, jego symboli, trendów oraz symbiozy człowieka z miastem, która pozwala nam się albo wtopić w jego tło albo – choć znacznie rzadziej – spektakularnie wyróżnić.

Pokazujcie swoje #life, inspiruje, motywujcie się, cieszcie się życiem i chwilą, ale najważniejsze aby nie zagubić Siebie!

Życie różne odcienie ma! Polajkujcie moją wizje artystyczną.
 

 Tak na wystawę zaprasza sama autorka. My się dołączamy i polecamy!