Wstrząsające wieści zza oceanu. Nie żyje Young Dolph. Amerykański raper, znany m.in. z hitów „Major” i „RNB” z gościnnym udziałem raperki i piosenkarki Megan Thee Stallion, został zastrzelony. Do tragedii doszło w środę 17 listopada około godziny 12:30 lokalnego czasu w jednym ze sklepów cukierniczych w rodzinnym mieście artysty, Memphis.

Young Dolph nie żyje. Raper miał 36 lat

Z doniesień amerykańskich mediów wynika, że Young Dolph przebywał w Memphis od poniedziałku. Kuzyn gwiazdora, Mareno Myers, zdradził w rozmowie z gazetą „The Daily Memphian”, że jego krewny przyjechał tam odwiedzić swoją chorą na raka ciotkę i wziąć udział w akcjach charytatywnych z okazji Święta Dziękczynienia.

W dniu swojej tragicznej śmierci raper wybrał się do Makeda's Homemade Butter Cookies, czyli cukierni, którą odwiedzał za każdym razem, gdy był w mieście. Zaledwie kilka dni wcześniej na profilu sklepu w serwisie Instagram pojawiło nagranie, na którym raper zachwala tamtejsze wyroby.

Był wewnątrz (cukierni) Makeda's, gdy nagle ktoś podjechał i go zastrzelił - powiedział Myers.

Young Dolph zginął na miejscu. Miał zaledwie 36 lat. Policji na razie nie udało się ustalić tożsamości sprawcy. Nie są też znane motywy zbrodni.

To kolejny przykład bezsensownej przemocy, której za dużo już widzieliśmy w mieście i w kraju - powiedział szef policji w Memphis, Cerelyn "CJ" Davis.

Warto dodać, że Young Dolphowi wcześniej udało się przeżyć co najmniej dwa podobne zamachy. W 2017 roku w Charlotte ostrzelano jego (kuloodporny) samochód. W kierunku auta napastnicy oddali w sumie ponad sto strzałów. O tym zdarzeniu opowiada jeden z największych przebojów rapera, zatytułowany wymownie „100 Shots”. W tym samym roku raper ucierpiał podczas strzelaniny w Los Angeles.

Kim był Young Dolph?

Adolph Robert Thornton Junior, bo tak naprawdę nazywał się raper występujący pod pseudonimem Young Dolph, urodził się 27 lipca 1985 roku w Chicago. Większość swojego życia spędził w Memphis. Swoją muzyczną karierę rozpoczął w 2006 roku. Pozostawił po sobie siedem studyjnych albumów i kilkanaście mixtape'ów. Dyskografię artysty zamyka płyta „Dum and  Dummer 2” z marca tego roku.

Young Dolph miał dwoje dzieci. Tre Tre i Ari były owocem jego związku z Mią Jaye. Był dalekim krewnym zmarłego w grudniu 2019 roku sławnego rapera Juice Wrld. O tym, że są rodziną dowiedział się dopiero krótko po jego śmierci.

Zobacz także: