Choć niektórym może być trudno w to uwierzyć, od premiery filmu „Harry Potter i Czara Ognia” mija w tym roku już 17 lat. Ekranizacja czwartej części magicznej serii autorstwa J.K. Rowling była wyjątkowa pod wieloma względami. Nastoletni bohaterowie nie tylko przeżywali swoje pierwsze rozterki miłosne, ale także mieli okazję po raz pierwszy zetknąć się z uczniami zagranicznych szkół czarodziejstwa. Jedną z nowych postaci, która wywołała szczególne poruszenie, był Wiktor Krum. Przedstawiciel Durmstrangu w Turnieju Trójmagicznym oraz członek reprezentacji Bułgarii w qudditcha stał się obiektem westchnień wielu adeptek Hogwartu, w tym samej Hermiony Granger (w tej roli Emma Watson). Rolę przystojnego i odnoszącego sukcesy czarodzieja zagrał niespełna dwudziestoletni wówczas Stanislav Ianevski.

Stanislav Ianevski – gwiazdor z przypadku

Urodzony w Sofii, a wychowany w Wielkiej Brytanii i Izraelu Bułgar trafił do obsady „Harry'ego Pottera” nieco przez przypadek. Nigdy nie chodził na zajęcia teatralne, ani tym bardziej nie marzył o byciu gwiazdą kina. Do wzięcia udziału w przesłuchaniach namówiła go Fiona Weir, dyrektorka castingu, która pewnego dnia natknęła się na niego w Mill Hill School w Londynie, do której uczęszczał. Zgodził się i finalnie pokonał aż 650 innych kandydatów, którzy zgłosili się na casting do roli Kruma.

Stanislav Ianevski jako Wiktor Krum w filmie „Harry Potter i Czara Ognia” / fot. mat. prasowe Warner Bros.

Tak dziś wygląda Wiktor Krum z „Harry’ego Pottera”

Po występie w „Harrym Potterze i Czarze Ognia”, który dał mu międzynarodową rozpoznawalność, Stan pojawił się jeszcze tylko w kilku produkcjach. W 2007 roku zagrał w horrorze „Hostel, część II”, a trzy lata później powrócił do roli Kruma w przedostatniej części filmowej sagi, ale sceny z jego udziałem niestety zostały wycięte. W późniejszych latach można go było jeszcze oglądać w bułgarskich serialach telewizyjnych „Undercover” oraz „Sofia Residents in Excess”. Nie zrobił jednak spektakularnej kariery w świecie kina.

Nieco już zapomniany gwiazdor ma dziś 37 lat i aktualnie spełnia się głównie w roli influencera i youtubera. Na co dzień najwięcej udziela się na swoim oficjalnym profilu na Instagramie, gdzie obserwuje go przeszło 237 tysięcy użytkowników serwisu. Ci, którzy kojarzą go jedynie z roli w filmie o przygodach młodego czarodzieja, mogliby mieć jednak problem z tym, aby rozpoznać go na ulicy.

Stanislav Ianevski ma aktualnie bujny zarost, a jego solidnie wyrzeźbione na siłowni ciało zdobią liczne tatuaże. Zobaczcie, jak wygląda dziś odtwórca roli Wikora Kruma już teraz w naszej galerii.