Na pewno słyszeliście o licznych zawirowaniach na Instagramie, związanych z obcinaniem zasięgów i zmianą algorytmów. Był to mocny cios dla blogerów i influencerów, którzy zarabiają dzięki prowadzeniu profesjonalnych profili na. Wielu z nich zaczęło zachęcać swoich obserwatorów do włączania powiadomień o nowych postach, a także dodawać więcej hasztagów do zdjęć.

Okazuje się jednak, że istnieje grupa hashtagów zakazanych, wyłonionych w 2018 roku. Używanie ich może spowodować, że nasze zdjęcie zostanie ukryte, że inne tagi również przestaną działać. Może to nawet doprowadzić do zablokowania profilu.

Aktualnie na „czarnej liście” znajdziemy ponad 114 tysięcy hashtagów i (co jest bardzo zaskakujące) wiele z nich wydaje się być...dość nieszkodliwa. Do tych zabronionych należą m.in. #like, #woman, czy #beautyblogger, a także (uwaga!) #beyonce. Część z nich zbanowano jedynie na jakiś czas, ale niektóre są już zablokowane na stałe i lepiej ich nie używać, jeżeli zależy nam, aby nasze konto odwiedzało jak najwięcej osób.

ZOBACZ TAKŻE: Instagram i Snapchat zlikwidowały możliwość dodawania GIF-ów >>>

A jak sprawdzić czy hashtag, którego używamy jest zablokowany? Wystarczy wejść w zakładkę eksploruj, którą symbolizuje lupa, następnie wpisać w wyszukiwarkę hashtag, który nas interesuje i jeżeli nie wyświetli się w wynikach wyszukiwania, to znaczy, że został zbanowany. Istnieje jednak możliwość, że zabroniony tag mimo wszystko pojawi się w wykuszkiwaniach, dlatego aby mieć pewność, że nie należy on do tych zablokowanych, musimy w niego kliknąć i sprawdzić, czy znajduje się tam informacja o ukrytych postach – jeżeli nie, to wszystko jest w porządku.

Jeśli należycie do osób, które starannie i regularnie prowadzą swojego Instagrama, to polecamy sprawdzić, czy wasze ulubione hasztagi nie są zablokowane i czy przypadkiem nie zostaniecie zablokowani.