Wybudowany w XII wieku zamek rycerski rozbudowano w renesansową rezydencję w 1608 roku. Od tamtej pory plan zamku w Broniszowie ma kształt litery L i zyskał dodatkowe kondygnacje. 300 lat później dobudowano mur z cegły oraz basztę w stylu neogotyckim, a cały dwór otoczono fosą. Dziś wraca pod opieką nowych właścicieli z dostępem dla wszystkich, którzy chcieliby spędzić w nim niezwykły czas.

W 2010 roku Zamek Broniszów przeszedł w posiadanie prywatnych właścicieli, którzy rozpoczęli jego remont. Cezary Lusiński (historyk sztuki) i Joanna Lang (z zawodu konserwator zabytków) od zawsze marzyli o kupnie zamku - jak każdy z nas będą dzieckiem, prawda? W końcu udało im się nabyć prawa własności i od razu przystąpili do przywrócenia obiektowi jego renesansowego wystroju. 

Po kilku latach ciężkiej pracy zamek w Broniszowie ponownie zyskał renesansowy charakter i stał się upragnionym miejscem do spędzenia weekendu dla wielu marzycieli z całej Polski. Już teraz możecie uciec do niego od miejskiego zgiełku i codziennych problemów. W serwisie airbnb dostępne są dwa pokoje: sypialnia główna (100 zł za noc) i pokój pana (114 zł za noc).