Przedstawiamy 4 porady od niezwykle utalentowanego fotografa. To podstawowe, najbardziej uniwersalne, złote zasady, które pomogą ci wkroczyć na wyższy poziom fotograficznego zaawansowania (bez względu na sprzęt, jakim dysponujesz). Postępuj zgodnie z nimi, a wygrana konkursu Huawei będzie na wyciągnięcie twojej ręki (dosłownie i w przenośni). 

Konkurs Huawei: jak wziąć udział?

Jest to prostsze, niż myślisz. Żeby wziąć udział w konkursie, należy wysłać zgłoszenie (zdjęcie zrobione telefonem komórkowym). Cały proces odbywa się przy pomocy specjalnego formularza (KLIK) i trwa zaledwie kilka sekund. Ważna informacja: przy wykonywaniu fotografii należy stosować się do porad profesjonalisty. Co również istotne - tematyka zdjęć może być dowolna. Jeśli więc interesuje cię architektura - zrób zdjęcia ulubionym budynkom. A może to fotografia modowa jest najbliższa twojemu sercu? Organizuj zatem modelkę (albo sama zrób sobie zdjęcie) i... gotowe! Krajobrazy, fotografia reportażowa, produktowa - w tym konkursie ograniczenia nie istnieją. Możesz również wysłać kilka zgłoszeń, jeśli nie potrafisz wybrać jednej pracy. Szczegółowy regulamin konkursu znajdziesz TU.

Materiały prasowe

Konkurs Huawei: kompozycja

Od jakiegoś czasu chodzi ci po głowie przyspieszony kurs fotografii? Oto najważniejsze informacje dotyczące fotografii mobilnej...w pigułce. Idealne dla wszystkich zabieganych. W duecie z modelką, znaną z programu Top Model, Anną Markowską, ekspert opowiedział o najistotniejszych zasadach dotyczących kompozycji. Wśród nich znalazły się następujące elementy:

  • Modelka zawsze powinna znajdować się w centralnym punkcie (chyba że koncepcja zdjęcia jest nieco inna).
  • Podczas wykonywania zdjęcia, telefon trzymamy prosto.
  • W przypadku portretów warto uruchomić tryb portretowy -  zdjęcie jest wówczas bardziej malarskie.
  • Kolejna rada? Źródło światła powinno być za fotografem i padało wprost na twarz modela/modelki. 
  • Nie kończmy na zrobieniu jednego zdjęcia - możemy śmiało włączyć tryb seryjny, żeby po sesji wybrać najlepszą fotografię.

Konkurs Huawei: światło

Światło - zdaniem wielu osób to właśnie ono ma największy wpływ na to, jak wyjdzie zdjęcie. W poprzedniej części padło już kilka informacji na temat światła. A co w przypadku, kiedy panuje półmrok? Nawet przy słabym oświetleniu można zrobić dobre zdjęcie, ale wymaga to trzymania się pewnych reguł. Kluczową zasadą jest... niespieszne wykonywanie fotografii. Róbmy to zatem bardzo bardzo wolno, żeby obraz nie był rozmazany. 

Konkurs Huawei: kontrast

Przechodzimy do... zdjęć wnętrz. Taka wiedza przyda nam się nie tylko wtedy, kiedy planujemy sprzedać mieszkanie. Przede wszystkim zrób takie zdjęcie trochę jaśniej - wpuść więcej światła, prześwietl przynajmniej pół blendy. Główny sekret to jednak co innego. Jeśli chcesz powiększyć optycznie swoje mieszkanie na fotografii, przełącz ustawienia na obiektyw szerokokątny. Przyznaj, że różnica jest ogromna, prawda? 

Konkurs Huawei: kolory

Kolory... jak żywe! Fotograf pokazuje intensywne barwy jego roślin na zdjęciach, które wykonamy przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Nawet największe zbliżenia mogą wówczas nadawać się do publikacji w magazynach. W przypadku nowych smartfonów Huawei ogromne znaczenie ma m.in. TRUE-CHROMA - zapewnia najwyższą precyzję w odwzorowaniu rzeczywistych kolorów. Sprzęt, choć nie jest najistotniejszy, w niektórych sytuacjach ma znaczenie.

Zobacz także:

Konkurs Huawei: jak zrobić sobie dobre selfie?

Przedstawiamy wam również bonusowe wskazówki Anny Markowskiej na temat tego, jak zrobić sobie selfie idealne. Modelka stosuje się do kilku zasad: 

- wysoka broda,

- szeroko otwarte oczy,

- lekko przekrzywiona buzia,

- delikatnie uchylone usta.


 

Rozbudowane wskazówki dotyczące fotografii mobilnej znajdziecie TUTAJ.

Konkurs Huawei trwa. Do dzieła!