Ponad rok temu nastolatki wylewały rzewne łzy z powodu odejścia Zayna Malika z zespołu One Direction. Sporo się od tego czasu zmieniło. Dziś mało kto pamięta ten moment, a większość zachwyca się jego karierą piosenkarza i modela. Nie ma co się dziwić - w jednej i drugiej profesji radzi sobie doskonale.

Dokładnie rok po odejściu z najpopularniejszego boysbandu ostatnich lat, Zayn zdecydował się opublikować swój solowy materiał. Płyta "Mind of Mine" zawiera zupełnie nowe i bardzo popowe, solowe kompozycje brytyjskiego piosenkarza. W klipie do utworu "Pillowtalk" pojawiła się jego dziewczyna Gigi Hadid, co sprawiło, że jego akcje w świecie mody mocno podskoczyły. 

W najnowszym wywiadzie dla magazynu GQ, Zayn podkreśla, że jest silnie związany zarówno z muzyką jak i modą. Jego ulubioną częścią garderoby są zdecydowanie buty. Tak bardzo kocha model "biker boots", że postanowił wspólnie z włoskim projektantem Giuseppe Zanottim zaprojektować jedną parę specjalnie dla siebie. 

"Poczucie stylu to nie obawa przed tym, aby się bardziej ośmielić z niektórymi rzeczami, które się ubiera albo przed tym, aby powiedzieć dokładnie to, co chce się powiedzieć" - dodaje Zayn.

Autorem zdjęć najnowszej sesji dla magazynu GQ z udziałem Zayna jest Anders Overgaard.