GLAMOUR Sound On to cykl podcastów, których możecie posłuchać na Spotify. Spotykamy się z ciekawymi osobami ze świata muzyki. Naszymi gośćmi byli już tacy artyści jak: Rosalie., Gverilla, Sebastian Fabijański oraz Bovska, a teraz przyszedł czas na zespół Kacperczyk, który tworzą bracia Maciek i Paweł. Porozmawiałyśmy z nimi o ich debiutanckiej płycie „Sztuki piękne”, która ukazała się w tym roku, o przerwanej trasie koncertowej i o powrocie do koncertów w nowej rzeczywistości, a także o muzycznych planach i wyjątkowym projekcie SB Maffija, którego są częścią. 

Zespół Kacperczyk w połowie lutego wydał płytę „Sztuki piękne”, która ukazała się pod szyldem SBM Label, czyli wytwórni, która ma pod swoimi skrzydłami głównie raperów (m.in. Bedoesa, Jana-rapowanie i Matę). Maciek i Paweł opowiedzieli w naszym podcaście jak to się stało, że trafili do rapowej wytwórni i jak wszyscy artyści, których poznali i środowisko hip-hopowe wpłynęli na nich i na ich twórczość. Zapytałyśmy ich również o to, w jakim klimacie będzie druga płyta, bo okazuje się, że po premierze debiutu, od razu zabrali się do pracy nad kolejnym materiałem. Pomysłów jest kilka, dlatego koniecznie posłuchajcie podcastu!

Porozmawialiśmy także o wyjątkowym i bardzo popularnym projekcie, jakim jest SB Maffija, w którym wzięli udział wszyscy podopieczni wytwórni SBM Label. Płyta „Hotel Maffija” powstała w tydzień gdzieś na Kaszubach, gdzie wyjechali wszyscy artyści i odizolowali się, aby pisać piosenki i robić bity. Co z tego wyszło i jak pracowało się zespołowi Kacperczyk w takich warunkach – Maciek i Paweł zdradzili nam kulisy tego wyjazdu.

Mimo tego, że płyta „Sztuki piękne” ukazała się w połowie lipca, na chwilę wróciliśmy do tego materiału, którego Maciek i Paweł nie zdążyli w pełni zaprezentować, ponieważ pandemia pokrzyżowała ich plany. Na szczęście zespół Kacperczyk powoli wraca do koncertowania. Zapytałyśmy ich o wrażenia koncertowe w nowej rzeczywistości i z obowiązującymi obostrzeniami (cały czas istnieje ograniczenie organizacji koncertów do 150 osób), a także o to, ile koncertów szykują jeszcze w tym roku. Wszystkiego dowiecie się, słuchając naszego podcastu GLAMOUR Sound on.

Zespół Kacperczyk wystąpi 7 lipca (wtorek) w Warszawie w ramach projektu Lato na Pradze. Jeżeli jeszcze nie macie planów na wieczór, zapraszamy Was na koncert Maćka i Pawła do malowniczego miejsca, jakim jest ogród Pragi Centrum. Lato na Pradze do wyjątkowe wydarzenie – przez dwa miesiące wakacji na warszawskiej Pradze odbywają się występy najlepszych polskich artystów. Bilety do kupienia na Going App. Pełny line-up wydarzenia znajdziecie tutaj >>>.