Czasy, w których goniłyśmy za coraz bardziej innowacyjnymi składnikami kosmetyków powoli odchodzą w zapomnienie. Wraz z rosnącą świadomością dobrodziejstw jakie oferuje nam natura oraz edukacją w zakresie czytania etykiet nowe kategorie produktowe podbijają nasze serca. Z coraz większym przekonaniem sięgamy po ziołowe preparaty, które czerpią z przedwiecznych mądrości jednocześnie korzystając z udoskonalonych formuł będących dziełem współczesnych specjalistów z zakresu kosmetologii. A efekty? Na własnej skórze przekonałyśmy się, że warto.
Postaw na... dobry research

 

Kosmetyki ziołowe są skuteczne, naturalne i ekologiczne, a na dodatek ich portfolio na naszym rynku jest coraz bogatsze. Jak wybrać propozycję idealną dla siebie? Nim sięgniemy po konkretny produkt warto zwrócić uwagę na pewne aspekty. Pierwszym z nich są, tak samo jak w przypadku innych kategorii kosmetyków, jego wiodące składniki.

Warto poświęcić chwilę na poczytaniu o właściwości konkretnego zioła i przemyśleniu czy odpowiada ono potrzebom naszej cery. Jak wygląda to w praktyce? Jeśli zdecydujecie się na produkty Biolit, które testowałyśmy czeka na was m.in [1]. najlepszy przyjaciel cery wystawionej na silne działanie promieni UV – olejek ylang-ylang.
Zawarty w kremie Shirlayn wpływa korzystnie na utrzymanie prawidłowej kondycji i koloru skóry oraz działa antyoksydacyjnie. To idealne rozwiązanie przy zmarszczkach, odbarwieniach oraz podrażnieniach po opalaniu. W lecie zalecany do stosowania na noc. Jeśli twoim problemem są pierwsze zmarszczki sięgnij po Pantobiol Musk pomagający utrzymać prawidłowy stan skóry dzięki zawartości naturalnych witamin oraz mikro i makro elementów. Ta maska-krem wygładza, regeneruje i odżywia cerę kiedy ty śpisz. Na dodatek pomaga w utrzymaniu prawidłowego procesu wytwarzania kolagenu w skórze. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając ziołowe cudeńka? Na pochodzenie ich składników!

Palcem po urodowej mapie

Kiedy decydujemy się na zakup produktu konkretnej marki w przypadku ziół mamy dwa typy producentów. Pierwszy z nich kupuje zioła od dostawców, drugi posiada własne uprawy, dzięki czemu ma większą kontrolę nad ich jakością. Marka Biolit należy do drugiego typu. Jej uprawy mieszczą się w najczystszych ekologicznie terenach Ałtaju oraz Syberii. Na tych obszarach uprawnych hoduje ponad 70 gatunków cennych roślin, wśród nich także rośliny lecznicze objęte ochroną gatunkową. Uprawy w całości oparte są na metodach organicznych bez zastosowania syntetycznych substancji chemicznych, dlatego Biolit uznawany jest za prekursora w zakresie wytwarzania produktów prozdrowotnych na bazie surowców pochodzenia naturalnego z tych przyrodniczo dziewiczych rejonów.

Kosmetyki Biolit zostały starannie przebadane i działają w oparciu o naturalne substancje aktywne, których zbawienne działanie zostało dowiedzione rygorystycznymi badaniami naukowymi. O ich jakości świadczy również polski certyfikat jakości w zakresie badań naukowych TGLS Quality Alliance 2019 oraz liczne nagrody m.inn na Sympozjach Diabetologicznych i Zaburzeń Metabolicznych w Toruniu.

Zioła do zadań specjalnych

Jeśli myślisz, że kosmetyki ziołowe to produkty wyłącznie do codziennej pielęgnacji zaskoczymy cię. Marka Biolit posiada w swojej ofercie produkty, które z powodzeniem wykorzystasz po zabiegach
medycyny estetycznej. Nasza propozycja to Epirl żel wpływający na prawidłowe uszczelnienie naczyń włosowatych, co ma wyjątkowe znaczenie w przypadku pozabiegowych krwiaków. A co jeśli po kuracji zostanie ci jeszcze nadmiar produktu? Z powodzeniem wykorzystasz go na co dzień.

Zobacz także:


Kosmetyk wpływa na utrzymanie prawidłowej kondycji skóry zwłaszcza przy jej tendencjach do zmarszczek i utraty jędrności, a także pomaga zachować prawidłową kondycję skóry wokół oczu – szczególnie gdy mamy tendencje do obrzęków, śladów zmęczenia i uczuciu naprężenia. Właśnie dlatego produkty Biolit kupicie w wybranych klinikach medycyny estetycznej, a także zamówicie przez internet.

Więcej na https://biolit.pl/