Sarah Jessica Parker została nominowana w konkursie Złotych Globów do statuetki w kategorii Najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalu za serial Rozwód. Komediowa rola Frances nie dała jej nagrody, ale aktorka i tak została jedną z najchętniej komentowanych gwiazd wieczoru. Tym razem (jak zresztą często jej się to zdarza) za sprawą stylizacji. 

Sarah Jessica Parker jeszcze przed pojawieniem się na czerwonym dywanie podzieliła się zdjęciem swojej sukni na Instagramie. Biała, rozkloszowana suknia z długimi rękawami to projekt Very Wang z kolekcji ślubnej na jesień 2017. Vera Wang po raz pierwszy pokazała tę suknię w październiku i mówiła, że inspiracją do jej stworzenia były kadry z filmu Franco Zeffirelliego "Romeo i Julia". Obszerne, długie rękawy, głęboki dekolt i rozszerzana spódnica sprawiły jednak, że sukienka równie dobrze oddaje klimat innego filmu. 

Mowa o "Gwiezdnych wojnach" i jednej z najsłynniejszych kreacji Carrie Fisher jako księżniczki Lei. W połączeniu z metalicznymi dodatkami - paskiem, torebką i kolczykami oraz charakterystyczną fryzurą, skojarzenie jest jak najbardziej uzasadnione. Hołd zmarłej w grudniu Carrie Fisher oddało już wiele gwiazd - wspomniała o niej w swojej przemowie m.in. Meryl Streep, która odbierała Złoty Glob za całokształt twórczości. 

Many hands. Many masters. I'm on my way. X, Sj

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika SJP (@sarahjessicaparker)