Konkretne nuty zapachowe lub ich połączenia potrafią być nie tylko przyjemne dla nosa, ale jeszcze wywoływać określone reakcje otoczenia. Przykładowo pisaliśmy już o perfumach, które są jak afrodyzjak w sprayu. Tam pojawiło się aż 9 działających na zmysły zapachów. Miłość nie od pierwszego wejrzenia, a od pierwszego powąchania może być zatem możliwa, a jak nie ona to przynajmniej zauroczenie lub pożądanie. Tym razem skupimy się właśnie na nucie, która może być w tym pomocna. Za najbardziej zmysłowe perfumy, które kuszą i uwodzą, uważa się bowiem te z tuberozą. Ta nuta ma niezwykłą moc, która za każdym razem wywołuje reakcję. Trafia przez nos prosto do serca. Wybraliśmy 5 pociągających zapachów, które to potrafią.

Zmysłowe perfumy – Giorgio Armani My Way

Armani My Way to woda perfumowana dla każdego, kto jest otwarty na poznawanie świata i nowe doznania. W dodatku dzięki temu zapachowi nie trzeba wyruszać w podróż samotnie. Wszystko dlatego, że w sercu zapachu zamknięto pociągającą nutę, której trudno się oprzeć – tuberozę. Zanim jednak znajdziemy się pod jej wpływem, to najpierw czekają na nas nuty głowy. Kalabryjska bergamotka i kwiat afrykańskiej pomarańczy tworzą idealny wstęp dla bohaterki, na którą w tym przypadku najbardziej czekamy. Jaśmin, kwiat pomarańczy i tuberoza świetnie się harmonizują. Zmysłowy finisz należy do jałowca wirginijskiego, wanilii madagaskarskiej i białego piżma.

Zmysłowe perfumy – Jo Malone London Tuberose Angelica Cologne Intense

Jak pachnie Jo Malone London Tuberose Angelica Cologne Intense? Te zmysłowe perfumy to tajemniczy ogród o północy, który wypełnia hipnotyzująca woń tuberozy. Odurzający, kuszący i uwodzicielski akord sprawia, że serce należy do niego. Zanim jednak może rozkwitnąć w pełni, to kompozycję wypełnia dzięgiel, czyli roślina dająca ziemisty aromat o ziołowym, pieprznym charakterze. Całość bazuje natomiast na ciepłej i otulającej woni drzewa bursztynowego. W połączeniu tworzą magnetyczne perfumy, którym ciężko się oprzeć. Sprawdzą się zatem na wiele okazji. Mogą być też idealnymi perfumami na randkę.

Zmysłowe perfumy – Givenchy L’Interdit

Woda perfumowana Givenchy L’Interdit to zmysłowy zapach, który powstał, aby wyswobodzić nas z ograniczeń i pozwolić sobie sięgać po to, czego chcemy. W towarzystwie takiej kompozycji można jeszcze bardziej przeżywać dreszczyk zakazanego uczucia i z jeszcze większą odwagą przeciwstawiać się konwencji i stereotypom. Po prostu pozwala dać się ponieść pragnieniom. Nuty głowy wybrzmiewają aromatem imbiru, w towarzystwie którego pojawia się bergamotka. Serce rozkwita natomiast całym bukietem z tuberozą na czele. Dodatkowo towarzyszy jej jaśmin i kwiat pomarańczy. Charakteru całości dodaje baza. Wetyweria i paczula wpływają na intensywność wrażeń, a do tego pozostawiają za sobą niezapomniany ślad.

Zmysłowe perfumy – Kenzo Jeu d'Amour

Eliksir miłosny w sprayu to jedno z określeń na wodę perfumowaną Kenzo Jeu d’Amour. Ta kompozycja powstała, żeby rozniecić uczucie i celebrować romantyczną miłość świeżo zakochanych. Zmysłowy i zniewalający zapach działa tak nieprzypadkowo. W końcu to perfumy z tuberozą. Otwarcie tej magicznej kompozycji należy do trzech nut zapachowych. Herbata, owoc granatu i mandarynka czerwona to jednak tylko preludium. Nuty serca to już bowiem główna bohaterka w postaci tuberozy i towarzysząca jej frezja. Podstawę zapachu, która najdłużej utrzymuje się na skórze, tworzą piżmo, drzewo sandałowe oraz drzewo cedrowe.

Zmysłowe perfumy – Gucci Bloom

Romantyczna, subtelna, ale i uwodzicielska – taka właśnie jest woda perfumowana Gucci Bloom. Pomimo że ta kompozycja zapachowa nie jest bardzo rozbudowana, to już kilka pasujących do siebie akordów sprawia, że ma niezwykłą moc. Poza najbardziej interesującą nas tuberozą w jej sąsiedztwie pojawiają się też wiciokrzew i jaśmin arabski. Perfumy dodatkowo wzbogaca znany ze swojego zmysłowego charakteru korzeń irysa. To właśnie on dodaje całemu zapachowi głębi i uroku, tak by te rozbudzały zmysły i trafiały przez nos prosto w serce.