Pantone już od 20 lat co roku typuje kolor, pod którego znakiem upłynie nam kolejnych 12 miesięcy. Marka wybiera odcień na podstawie analizy trendów i panujących tendencji w kulturze, lifestyle'u, a nawet mediach społecznościowych i w ten sposób przewiduje najpopularniejszy kolor nadchodzącego roku. W zeszłym roku królował Living Coral, intensywny, energetyczny i zarażający optymizmem złoto-koralowy odcień. Wybór Pantone miał zwrócić uwagę na pogarszającą się sytuację środowiska, a przede wszystkim raf koralowych, najstarszych ekosystemów na Ziemi, które żywią i chronią mnóstwo gatunków morskich. To już ostatnie tygodnie z Living Coral, ponieważ Pantone ogłosił właśnie kolor roku 2020.

Fotograf dobiera żelki do odcieni Pantone i robi im zdjęcia >>>

Kolor roku 2020 Pantone wybrany!

Kolorem roku 2020 został PANTONE 19-4052 Classic Blue. Klasyczny niebieski symbolizuje spokój, pewność siebie i pragnienie stabilizacji oraz trwałych życiowych fundamentów w niepewnych czasach zdominowanych przez technologię, za którą wiele z nas nie jest w stanie nadążyć. „Żyjemy w czasach, które wymagają zaufania i prawdy. Ten rodzaj trwałości i pewności odzwierciedla kolor roku 2020 PANTONE Classic Blue, solidny i niezawodny niebieski odcień, na którym można zawsze polegać”, tłumaczy Leatrice Eiseman, stojący na czele instytutu. Dodaje również, że odcień przywodzący na myśl wieczorne niebo ma skłaniać do myślenia i głębokiej refleksji oraz nieustannego poszerzania perspektyw. Wzbudzający zaufanie kolor będzie więc obecny w nadchodzącym roku na Instagramie, w kolekcjach światowych projektantów i w trendach mody ulicznej. Według specjalistów Instytutu Pantone wpłynie również na wybory kierunków podróży i identyfikację graficzną nowoczesnych gadżetów. Jak Wam się podoba taki wybór i filozofia?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Introducing the Pantone Color of the Year 2020, PANTONE 19-4052 Classic Blue, a timeless and enduring blue hue elegant in its simplicity. Suggestive of the sky at dusk, the reassuring qualities of Classic Blue offer the promise of protection; highlighting our desire for a dependable and stable foundation from which to build. As we cross the threshold into a new era, Pantone has translated the hue into a multi-sensory experience to reach a greater diversity of people and provide an opportunity for everyone to engage with the color. We will be tapping into sight, sound, smell, taste, and texture to make the Pantone Color of the Year for 2020 a truly immersive color experience for all. Link in bio to learn more about Classic Blue. #Pantone2020

Post udostępniony przez PANTONE (@pantone) Gru 4, 2019 o 4:28 PST