Platforma The Cosmetify Index opublikowała listę najpopularniejszych marek kosmetycznych na świecie, biorąc pod uwagę ilość wyszukiwań w przeglądarce internetowej. Dowiedzieliśmy się również, który brand cieszy się największą popularnością w Polsce, a także która firma ma największe zaangażowanie na Instagramie oraz największą ilość followersów. W rankingu znalazło się kilka firm, nie stanowiących żadnego zaskoczenia i istniejących na rynku od kilkudziesięciu lat. Ale nie zabrakło również stosunkowo nowych beauty brandów, które w przeciągu niedługiego czasu dzięki stojącym za nimi znanym twarzom, zdobyły zaufanie klientów i stały się mocnymi graczami na rynku urodowym. Poniżej dowiecie się, która marka kosmetyczna jest najpopularniejsza zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Kylie Jenner sprzedaje większość udziałów w Kylie Cosmetics i Kylie Skin! >>>

Najpopularniejsza marka kosmetyczna w Polsce to francuski brand

Platforma The Cosmetify Index jak co roku opublikowała ranking najpopularniejszych marek kosmetycznych na świecie, biorąc pod uwagę ilość wyszukiwań w przeglądarce internetowej. Okazuje się, że w tym roku największą popularnością - zarówno globalnie, jak i w naszym kraju - cieszy się francuski brand Yves Rocher. Istniejącą od lat 60. firmę, założoną przez przedsiębiorcę o tym samym imieniu i nazwisku, wyszukujemy co miesiąc ponad 2 miliony razy. Na drugim miejscu znalazła się marka The Body Shop z wynikiem prawie 900 tysięcy wyszukiwań. Podium w 2019 roku zamyka Clinique. W zestawieniu znalazły się również takie brandy jak Maybelline, Glossier oraz marki celebrytek: Kylie Cosmetics i Florence By Mills, za którą stoi Millie Bobby Brown. Mimo tego, że na rynku istnieje niecałe pół roku, firma nastoletniej aktorki odnotowała największe zaangażowanie użytkowników na Instagramie (pod względem ilości polubień i komentarzy).

Jeśli chodzi o ranking z największą ilością obserwatorów na Instagramie w 2019 roku, na pierwszym miejscu znalazła się Huda Beauty, słynąca ze świetnych kosmetyków do makijażu, z prawie 40 milionami followersów. Na drugim miejscu jest MAC Cosmetics, który obserwuje prawie 30 milionów fanów. 3 miejsce należy do luksusowego domu mody Dolce & Gabbana, których kosmetyki uwielbia aż 22,5 milionów osób. 

W galerii powyżej znajdziecie ranking najpopularniejszych marek kosmetycznych w 2019 roku. Natomiast pełny raport The Cosmetify Index znajdziecie TUTAJ >>>