Niespełna rok po premierze „1983”, pierwszego polskiego serialu Netflixa platforma zapowiedziała prace nad kolejną produkcją. Tym razem będzie to obraz na podstawie powieści amerykańskiego pisarza Harlana Cobena, „W głębi lasu”. Za serial o tym samym tytule, którego premiera zaplanowana jest na 2020 rok, odpowiedzialni będą dwaj polscy reżyserzy - Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”, oraz Bartosz Konopka („Królik po berlińsku”). Autorami scenariusza są Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski, producentką kreatywną Anna Nagler („Ukryta gra”), a producentami wykonawczymi Andrzej Muszyński oraz sam Harlan Coben. Co ciekawe, „W głębi lasu” będzie kolejną po brytyjskiej serii „The Stranger” oraz hiszpańskiej „El Inocente” współpracą pisarza z platformą Netflix.

Reżyserzy serialu „W głębi lasu” - Leszek Dawid i Bartosz Konopka / Netflix

„W głębi lasu” - nowy polski serial Netflixa. Znamy obsadę!

Właśnie poznaliśmy też obsadę serialu. W rolach głównych zobaczymy Grzegorza Damięckiego („Nielegalni”). Wcieli się on w warszawskiego prokuratora Pawła Kopińskiego, który nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry mimo upływu 25 lat. Agnieszka Grochowska („Wałęsa. Człowiek z nadziei”) zagra Laurę Goldsztajn, wykładowczynię uniwersytecką, towarzysząca Pawłowi w noc zaginięcia jego siostry. Ich historia osadzona jest we współczesnej Polsce, natomiast wersję wydarzeń z 1994 roku poznamy z perspektywy nastolatków. W tych rolach Hubert Miłkowski („Dywizjon 303. Historia prawdziwa”) i Wiktoria Filus („Belfer 2”).

Oprócz nich na ekranie pojawią się też Jacek Koman, Ewa Skibińska, Magdalena Czerwińska, Adam Ferency, Przemysław Bluszcz, Dorota Kolak, Izabela Dąbrowska, Piotr Głowacki, Cezary Pazura, Arkadiusz Jakubik i wschodzące gwiazdy rodzimej kinematografii: Adam Wietrzyński, Jakub Gola, Martyna Byczkowska i Kinga Jasik.

Zobacz także: „Nielegalni” - serial, którego nie możecie przegapić tej jesieni. Rozmawiamy z Grzegorzem Damięckim, odtwórcą głównej roli [WIDEO]

„W głębi lasu” - o czym będzie nowy polski serial Netflixa?

Serial „W głębi lasu” obejmie dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach.

Zobacz także:

Zobacz także: Nowości na Netflix grudzień 2019. Co warto obejrzeć?