Pałac Kensington właśnie ujawnił kolejne informacje dotyczące najbardziej oczekiwanej ceremonii bieżącego roku. Choć data ślubu Meghan Markle i księcia Harry’ego jest znana już od jakiegoś czasu, teraz dodatkowo wiadomo, że 19 maja narzeczeni powiedzą sobie tak w samo południe. Następnie, po samej ceremonii w kaplicy Św. Jerzego poprowadzonej przez dziekana Windsoru (samego ślubu parze młodej udzieli arcybiskup Canterbury), równo o 13 młodzi wezmą udział w przejażdżce zabytkowym powozem głównymi ulicami miasta. Dla Brytyjczyków i wszystkich innych wielbicieli monarchii to jeden z najbardziej ekscytujących i wyczekiwanych momentów związanych z royal wedding, który jak wiemy, zasili budżet państwa o niebagatelną kwotę 500 milionów funtów.

ZOBACZ TAKŻE: Powstanie film o Meghan Markle i księciu Harrym. Znamy szczegóły!

Na wieczór z kolei zaplanowano przyjęcie wydane na cześć nowożeńców przez księcia Karola, które odbędzie się jedynie z gronie najbliższych przyjaciół i rodziny. Tę część tego szczególnego dnia książę Harry przyjmie zapewne jako największe błogosławieństwo – nie od dziś wiadomo, że życzyłby sobie możliwie jak największej prywatności (o ile w przypadku członka rodziny królewskiej w ogóle może być mowa o powyższym) i bycia z dala od zgiełku i fleszy; namiastkę tychże może zapewnić choć w minimalnym stopniu miejsce zaślubin – kaplica w Windsorze pomieści nieporównywalnie mniej gości niż  np. Opactwo Westministerskie, w którym przed laty węzłem małżeńskim związali się Kate Middleton i książę William.

ZOBACZ TAKŻE: Meghan Markle ma za sobą pierwsze publiczne przemówienie

Jeśli zaś chodzi o wieczór panieński Meghan Markle, wiemy, że że tak jak wszystkie szczegóły związane ze ślubem z księciem Harrym, odbędzie się on zgodnie z królewską etykietą, a więc przebiegnie w nieco inny sposób, niż gdyby Markle wydawała się za zwykłego śmiertelnika. Co do samej ceremonii, prawdopodobnie pannę młodą do ołtarza poprowadzi jej matka, co z kolei byłoby (nie pierwszym zresztą) odstępstwem od tradycji, zgodnie z którą ta rola przypada ojcu. Wielką niewiadomą za to jest suknia ślubna Meghan Markle - póki co nie ma żadnych oficjalnych informacji, jak będzie wyglądać, ani kto ją zaprojektuje. Także jeśli chodzi o druhnę panny młodej, w tej chwili można jedynie zgadywać, kogo zobaczymy w tej roli. 

Do ślubu zostały już 3 tylko miesiące - odliczanie zaczęło się na poważnie.

ZOBACZ TEŻ: Wiemy, jak Meghan Markle i książę Harry spędzą Walentynki

Zobacz także: