Hiszpańska marka Uterqüe zamyka sklepy! Kiedy zniknie z rynku?

Ta wiadomość złamała nam serce. Jak podaje branżowy portal Fashionbiznes.pl sklepy zamyka jedna z naszych ulubionych marek – hiszpański brand Uterqüe. Młodsza siostra Zary na rynku funkcjonowała ponad 10 lat, teraz powoli się z niego wycofuje. Co się stało i do kiedy będzie można zrobić zakupy?

Uterqüe to jedna z 7 marek należącej do grupy Inditex – największego na rynku gracza fast fashion – właściciela Zary. Założona została w 2008 roku jako druga marka premium w portfolio koncernu – obok Massimo Dutti. Wygląda jednak na to, że dwie to o jedną za dużo. Decyzją firmy sklepy Uterqüe – w Polsce 4, a na świecie 80 – zostaną zamknięte, a Massimo Dutti ma „wchłonąć” asortyment siostrzanej marki. Zgodnie z zapowiedzią, proces ten ma się zakończyć w przyszłym roku. Do tego czasu ubrania i dodatki Uterqüe wciąż będzie można kupić na stronie internetowej brandu, a także w sklepach stacjonarnych pozostałych marek Inditexu. 

Trudno nam się z tym pogodzić, bo Uterqüe to nasz ulubiony brand w portfolio koncernu. Ceniłyśmy go za wysoką jakość (ubrania marki mamy w szafach po kilka lat), a także odważny design – fasony niczym z wybiegów, a także kolory, zdobienia, detale... Trudno nam wyobrazić połączenie tak charakterystycznej marki z zachowawczą, minimalistyczną Massimo Dutti... Na decyzję wpłynęły jednak wyniki sprzedaży Uterqüe. Zadowalające, ale jednak najniższe spośród wszystkich marek.

Co się stanie z pracownikami Uterqüe po zamknięciu sklepów? Jak zapewnia marka, mają zostać przeniesieni do innych brandów Inditexu. Tym bardziej, że tylko niektóre sklepy Uterqüe zostaną całkowicie zamknięte – większość zostanie przekształcona w salony siostrzanych brandów.