Nowoczesne podejście do zakupów

Rezygnacja ze skóry i naturalnych futer w branży fashion, wegańskie kosmetyki, które nie są testowane na zwierzętach czy wykorzystywanie materiałów pochodzących z recyklingu do produkcji najrozmaitszych gadżetów – takie deklaracje słyszymy coraz częściej. Trend na świadome i odpowiedzialne życie od dłuższego już czasu nie wychodzi z mody. I słusznie, zmiana naszego pokolenia w temacie postrzegania kwestii dotyczących środowiska jest już nie tyle mile widziana, co konieczna.

Okazuje się, że podczas zakupów wolimy często zapłacić wyższą kwotę nie tylko ze względu na wysoką jakość produktu, ale również filozofię marki, jeśli jest ona zgodna z naszymi ideałami i się z nią identyfikujemy. Namiętnie poszukujemy więc na opakowaniach kosmetyków oznaczeń #crueltyfree, wybieramy produkty wegańskie, uczymy się czytać etykiety, zgłębiamy wiedzę na temat wykorzystywanych do produkcji danej rzeczy materiałów i zastanawiamy się, czy w przyszłości będzie ona mogła zyskać nowe życie.

Żyj odpowiedzialnie - zasada małych kroków 

A co jeszcze możesz zrobić, żeby żyć bardziej świadomie? Poniżej kilka podstawowych zasad, które ci w tym pomogą.

  • Kupuj tylko to, czego faktycznie potrzebujesz.
  • Zaprzyjaźnij się z własnym kubkiem termicznym i nie wyruszaj bez niego z domu – gwarantujemy, że kawa na mieście będzie wówczas smakować lepiej.
  • Zastanów się, zanim następnym razem będziesz korzystać z jednorazowych, plastikowych elementów (słomka już od dawna jest passé).
  • Segreguj śmieci i nie generuj ich bezmyślnie – postaraj się nadawać nowe życie rzeczom, to naprawdę świetna zabawa.
  • Rower zamiast przejażdżki samochodowej to nie tylko mały krok w kierunku troski o środowisko, ale również o zdrowie.
  • Wegetariańska i wegańska dieta to nasza przyszłość, ale już samo ograniczenie spożywania mięsa (flexitarianizm) jest (nie)małym krokiem w stronę bardziej odpowiedzialnego życia.

Getty Images

Jak kupować, żeby nie żałować

Odpowiedź na pytanie „Jak żyć świadomie i kupować mądrze?” jest prosta – wybieraj produkty od firm, którym nie są obojętne losy naszej planety i troszczą się o zieloną, wspólną przyszłość. Jakie marki reagują zatem na tę widoczną zmianę w podejściu ludzi do ekologii? Poniżej przykłady tych, które nadążają za zmieniającą się (na lepsze) rzeczywistością, przechodzą dynamiczne metamorfozy i wpadają na innowacyjne, przełomowe pomysły.

Rimmel – kosmetyki Kind&Free

Oto nowy rozdział w historii marki i odpowiedź na potrzeby współczesnych, wymagających i świadomych kobiet. Marka Rimmel doskonale wpisuje się w kryteria nowoczesnej definicji piękna w najczystszej postaci. Przy pomocy bezzapachowych kosmetyków z serii Rimmel Kind&Free nie tylko stworzysz naturalny makijaż, ale też wypełnisz swoją kosmetyczkę po brzegi wegańskimi produktami. Co więcej, są one oparte na składnikach pochodzenia naturalnego (minimum 70%).

Materiały prasowe

Rimmel Kind&Free oferuje kosmetyki do twarzy, oczu i paznokci. To kompromis w zachowaniu najwyższej jakości formuł i troski o środowisko. Opakowania kosmetyków zostały wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Marka dąży również do tego, aby do 2025 roku wszystkie opakowania Rimmel były w 100% wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu lub nadawały się do recyklingu, wielokrotnego użytku albo kompostowania.

Zobacz także:

Adidas – sneakersy Zentic

Marka adidas po raz kolejny zaskakuje i pokazuje, że dobry styl jest tam, gdzie pojawia się… komfort i odpowiedzialność. Do produkcji sneakersów Zentic także wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu. Nie znajdziemy tam skórzanych elementów. I właśnie w taki sposób powstaje dziś zrównoważona moda - genialny design połączony z wygodą i ekologicznym podejściem. Ten model znajdziesz na eobuwie.pl.

Materiały prasowe

H&M - kolekcja Circular Design Story

Kolejna odsłona konceptu H&M Innovation Stories zachwyca, inspiruje i pokazuje, że świat mody cyrkularnej jest dostępny dla każdego. Ta popularna marka odzieżowa już po raz 4 - tym razem w odważnym, kolorowym wydaniu - Circular Design Story. Do stworzenia ubrań i dodatków wykorzystano zaawansowane technologicznie i bardziej przyjazne środowisku materiały, m.in. Ambercycle Cycora™ czyli regenerowany poliester, Resortec® - rozpuszczalną nić, która ułatwia późniejszy proces recyklingowania, cekiny bez powłok metalicznych oraz przędzę celulozowa Eastman Naia™ Renew. Kolekcja została stworzona w taki sposób, żeby jej elementy służyły nam jak najdłużej.

Materiały prasowe

FIORE - biodegradowalne rajstopy z linii Eccola 

Tekstylia w zgodzie z naturą, czyli ekologiczne rajstopy z linii Eccola od marki Fiore stworzono z przędz. Do ich produkcji wykorzystano w 100% biodegradowalnych włókien z certyfikatem Amni Soul Eco®.  Dzięki ulepszonej formule poliamidu rajstopy poddają się rozkładowi beztlenowemu, znikając z naszej planety już w 3 lata! Są bezpieczne dla skóry i środowiska. Dodatkowo ich opakowania pochodzą w 100% z recyklingu. Nawet opakowania zewnętrzne służące do wysyłki są wolne od folii – bardzo cenimy takie podejście!

 

 

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Rimmel.