Znasz języki obce, marzysz o zwiedzaniu świata, rozwój osobisty i zawodowy jest dla ciebie ważny, a dodatkowo jesteś empatyczna i lubisz ludzi? Już teraz możesz dołączyć do fascynującej załogi LOT Cabin Crew i współtworzyć jedną z najbardziej prestiżowych linii lotniczych. Dowiedz się, jakie języki obce warto znać i jak przebiega proces rekrutacji na stanowisko stewardessy.  

Praca stewardessy a znajomość języków obcych  

Najważniejszym zadaniem stewardessy jest zapewnienie i bezpieczeństwa i komfortu pasażerom samolotu. Personel pokładowy między innymi przedstawia instrukcje bezpieczeństwa, pomaga podczas boardingu, przygotowuje pasażerów jak i samolot do startu i lądowania. Na pokładzie samolotu podróżują ludzie z wielu stron świata, mówiący różnymi językami. Niezależnie jednak od kraju pochodzenia, wszyscy oni chcą się czuć odpowiednio zaopiekowani podczas lotu. To właśnie znajomość języków obcych, komunikacja na najwyższym poziomie i empatia umożliwiają zapewnienie komfortu oraz spokoju pasażerom.   

Nie bez powodu na stanowisku Młodszy Personel Pokładowy wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie B2. Inne języki obce, szczególnie orientalne, są mile widziane.   

Co ważne, aby zostać stewardessą, wymagane jest świadectwo dojrzałości, czyli matura. Jesteś studentką? To świetnie! LOT chętnie zatrudnia zarówno tych zaocznych, jak i dziennych. Ponieważ grafik pracy stewardessy w każdym miesiącu wygląda inaczej, więc z łatwością można go dopasować do zjazdów na uczelni. 

Materiały prasowe

Kompetencje miękkie i twarde, czyli klucz do sukcesu 

Jak zostać stewardessą? Najważniejsze jest to, aby spełnić podstawowe kryteria w procesie rekrutacji. Chodzi tu o empatię, komunikatywność, wysoką kulturę osobistą i otwartość. Niezwykle ważne są też wszystkie wymogi formalne. Kandydat, oprócz tego, że dysponuje znajomością języków obcych, powinien wyróżniać się dobrym zdrowiem. Musi przejść badania medyczne, które umożliwią mu wykonywanie obowiązków służbowych. Na stanowisko Młodszy Personel Pokładowy mogą aplikować osoby pełnoletnie (powyżej 18 lat), bez górnej granicy wiekowej.

Rekrutacja na stanowisko Cabin Crew 

Jeśli spełniasz wymogi formalne, uwielbiasz podróże, loty samolotem i doceniasz pracę z ludźmi, to już teraz wyślij swoje CV. W jakim języku je napisać? Zgłoszenia przyjmowane są w języku polskim i angielskim.  

Rekrutacja odbywa się w Warszawie. Sama rozmowa prowadzona jest zarówno w języku polskim, jak i angielskim, aby sprawdzić znajomość języka obcego. Pamiętaj, aby na spotkanie przyjść w klasycznym stroju biznesowym. Osoby, które pomyślnie przejdą wszystkie etapy rekrutacji, zostaną o tym poinformowane w przeciągu kilku dni.  

Materiały prasowe

Rekruter się odezwał? Gratulujemy! Masz tę pracę! 

... potem już tylko 5-tygodniowe szkolenie przed rozpoczęciem pracy na pokładzie samolotu. Jedynym z elementów przygotowania do zawodu są zajęcia na symulatorze, a także sprawdzenie umiejętności pływackich w basenie.  

Nie czekaj. Aplikuj już teraz i... rozwijaj skrzydła w chmurach!

Materiał powstał z udziałem Polskich Linii Lotniczych LOT i LOT CABIN CREW.