Netflix może zasypywać nas kolejnymi oryginalnymi produkcjami, TVN czy Canal+ kusić kolejnymi nowościami premierowo dostępnymi na platformie Player.pl, a polskich widzów i tak bardziej będzie interesować ukraiński serial Zniewolona. Tak wynika z raportu Google podsumowującego najczęstsze wyszukiwania 2019 roku. Zniewolona emitowana była w stacji TVP od 1 lipca 2019 roku, a obecnie serial można obejrzeć w serwisie streamingowym vod.tvp.pl. Co tak zachwyciło widzów, że Zniewolona okazała się bardziej atrakcyjna dla Polaków niż Czarnobyl, Żmijowisko czy choćby rodzima produkcja Wojenne dziewczyny.

Zniewolona – o czym jest ukraiński serial, który stał się hitem TVP?

Akcja Zniewolonej rozgrywa się w 1856 roku, czyli jeszcze przed reformą uwłaszczeniową, kiedy chłopi nie posiadali jeszcze wolności osobistej. Główną bohaterką jest Katierina Wierbickaja, w którą wciela się Katerina Kovalchyk. Dziewczyna jest nie tylko piękna, ale również wykształcona. Swoje nienaganne maniery, znajomość języków obcych oraz gry na fortepianie zawdzięcza swojej matce chrzestnej, szlachciance Annie Czerwińskiej (Julia Aug), która zaopiekowała się Katieriną. Choć bohaterka zdecydowanie wyróżnia się na tle innych wieśniaczek, jej auty nie dają jej wolności. Wszyscy wiedzą, że jest po postu własnością Piotra Czerwińskiego (Stanisław Bokłan), najbogatszego ziemianina w Nieżynie.

„Kontrola” – o czym jest polski serial 20-letniej Nataszy Parzymies? Obejrzało go już miliony osób! >>>

Ile jest odcinków Zniewolonej?

Serial Zniewolona dwa sezony, a każdy z nich po 24 odcinki. Pod koniec 2019 roku dyrektor stacji STB Ldumiła Siemczuk, która odpowiada za produkcję Zniewolonej, potwierdziła, że powstaną jeszcze dwa sezony.

Czy Zniewolona to serial na podstawie książki?

W Google pojawiły się również zapytania, czy serial Zniewolona powstał na podstawie książki. Otóż nie. Serial kostiumowy w reżyserii Feliksa Gierczikowa i Maksima Litwinowa nie jest ekranizacją. Za scenariusz serialu odpowiada Svetlana Tsivinskaya. W sprzedaży są jednak dostępne książkowe wersje serialu – Zniewolona. Po drugiej stronie wolności oraz Zniewolona. Bez prawa do miłości. Autorkami książek są O. Krzeczewska, N. Pristajecka oraz. W. Szewiachowa,