Levi's to klasyka jeansowego gatunku, a duńska marka Ganni każdą swoją kolekcją przyprawia o szybsze bicie serca fanki mody na całym świecie. A co dopiero połączenie sił obu tych brandów! Tym razem Levi's x Ganni serwują nam w ramach swojej współpracy powrót do lat 70. XX wieku.

W tej wyjątkowej kolekcji znajdziecie między innymi jeansowe sukienki z kołnierzykami w stylu tzw. Peter Pan, limitowane printy Ganni, lecz także koszule, kurtki, spodnie, koszulki oraz bluzy. Kolekcja czerpie z dziedzictwa i autentycznego stylu Levi’s oraz charakterystycznego przewrotnego designu i krojów Ganni. 

Co ważne, tym razem ubrania powstały w oparciu o denim wykonany z bawełny konopnej. Uprawa konopi wymaga mniej wody i pestycydów niż tradycyjnie uprawiana bawełna. Konopie, które zostały wykorzystane do produkcji odzieży pochodzą z upraw nawadnianych wodą̨ deszczową co znacznie zredukowało zużycie wody.

Współpraca z Levi’s to była wspaniała zabawa. Już od samego początku czuliśmy, że jest między nami chemia, a nasze wizje są zbieżne. Podczas wspólnej pracy poznaliśmy też nowe materiały wykorzystywane podczas tworzenia odzieży z denimu. Pamiętam, że gdy weszłam do siedziby głównej Levi’s i zobaczyłam, że członkowie naszego zespołu mają na sobie ubrania Levi’s i Ganni, od razu poczułam, że była to dobra decyzja. Kolekcja bazuje na ponadczasowych krojach, które dzięki swojej uniwersalności mogą być noszone na każdą okazję. A to wszystko za sprawą klasycznego denimu, który z czasem będzie stawał się jeszcze lepszy.” — mówi Ditte Reffstrup, dyrektor kreatywna marki Ganni.

Autorką kampanii promującej współpracę Levi's x Ganni jest londyńska fotografka Rosie Marks. Sesje fotograficzne odbyły się Londynie, Kopenhadze i San Francisco. 

Ubrania z kolekcji Ganni x Levi's kupicie na stronie ganni.com, levi.com, a także w sklepach duńskiej marki na całym świecie. W Polsce znajdziecie je stacjonarnie w Elektrowni Powiśle i DH Vitkac. 
 

fot. materiały prasowe

Więcej zdjęć z kampanii kolekcji Levi's x Ganni znajdziecie w galerii na górze strony.