Chris Hemsworth usłyszał niepokojącą diagnozę

Kilka miesięcy temu, będąc u szczytu kariery Chris Hemsworth ogłosił, że robi sobie przerwę od pracy. Nie był to jednak wymysł spowodowany zmęczeniem, lenistwem czy niechęcią do dalszych działań zawodowych. 39-letni aktor pracował nad serialem dokumentalnym „Bez granic z Chrisem Hemsworthem”, gdy dowiedział się, że ma „genetyczną predyspozycję” do wystąpienia choroby Alzheimera, która zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania od ośmiu do dziesięciu razy. Jak się okazuje, filmowy Thor odziedziczył feralny, podwójny gen po obojgu rodziców. Niespodziewana diagnoza skłoniła celebrytę do ułożenia sobie priorytetów w życiu. Jak przyznał w listopadzie w rozmowie z „Vanity Fair”, ma zamiar aktualnie w pełni poświęcić się rodzinie i najbliższym. 

Teraz wracam do domu i zamierzam mieć sporo czasu wolnego i po prostu odpocząć. Być z dziećmi i rodziną, póki mogę. Gdybym nie miał tej informacji, nie wprowadziłbym zmian (...). Jestem wdzięczny, że mam cały arsenał narzędzi, dzięki którym mogę się przygotować i zapobiegać rozwojowi choroby.

Żona Chrisa Hemswortha zebrała się na romantyczny gest, który wzrusza do łez

Choroba Alzheimera jest dolegliwością przewlekłą, postępującą i atakującą znienacka. Wie o tym doskonale żona Chrisa Hemswortha, Elsa Pataky, która w jednym z odcinków realizowanego dla Disney+ serialu dokumentalnego „Bez granic z Chrisem Hemsworthem” opowiedziała o swoich największych obawach związanych z potencjalną utratą pamięci męża. 46-latka otworzyła się na temat swoich lęków dotyczących choroby, śmierci, możliwego zaniku wspomnień i zapomnienia przez Hemswortha o żonie i dzieciach. Hiszpańska aktorka zebrała się jednocześnie na gest, który wzruszył miliony osób i stał się absolutnym viralem na TikToku.

Elsa zdecydowała się na profesjonalną charakteryzację, która „postarzy ją” i pokaże, jak będzie wyglądała na starość. Wszystko z obawy przed tym, że filmowy Thor może na starość nie pamiętać o swoich najbliższy i nie rozpoznawać ich wyglądu.

Myślę, że zapamiętamy ten moment na zawsze. To takie intymne, głębokie a jednocześnie kompletnie nieoczekiwane. Czułam się bezpiecznie. – wyznała przed kamerą Pataky. Para zatańczyła razem, a Chris powiedział żonie, że „wciąż wygląda pięknie”.

Wzruszający gest, prawda?