Dawid Kubacki kończy sezon

Dawid Kubacki postanowił przedwcześnie zakończyć sezon 2022/2023. Decyzja utytułowanego skoczka narciarskiego podyktowana jest niestety dramatycznymi wydarzeniami w jego życiu osobistym. W poniedziałek wieczorem dwukrotny zdobywca brązowego medalu zimowych igrzysk olimpijskich opublikował na swoich oficjalnych profilach w mediach społecznościowych przejmujący wpis.

Żona Dawid Kubackiego walczy o życie w szpitalu

Pochodzący z Nowego Targu reprezentant Polski wyjawił, że jego żona, Marta Kubacka, trafiła do szpitala z dolegliwościami kardiologicznymi. Jak donosi skoczek, lekarze określili stan kobiety jako ciężki.

Mój nagły powrót do domu.... jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie – napisał Kubacki.

Dawid Kubacki nie ujawnił szczegółów, ale wiadomo, że sytuacja jest bardzo poważna. Mimo wszystko, sportowiec jest dobrej myśli. Przyznał też, że sprawy sportowe, co w pełni zrozumiałe, schodzą teraz dla niego na dalszy plan.

Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze – dodał skoczek.

Dawid i Marta Kubaccy są parą od prawie 15 lat. Przypomnijmy, że skoczek poznał swoją żonę podczas studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Zawodnik klubu sportowego Wisła Zakopane i jego wybranka wzięli ślub 1 maja 2019 roku. Para wychowuje dwie córki: Zuzannę (ur. 29.12.2020) oraz Maję (ur. 6.01.2023).