Skandynawskie niebo, zorza polarna i ulotna gra świateł

Natura jest żywiołowa i nieprzewidywalna, intrygująca, piękna i pełna sprzeczności. To dlatego niezmiennie inspiruje zarówno świat sztuki, jak i mody. Jej nieodłącznym elementem są wyprawy, które prowadzą nas do najpiękniejszych miejsc i zjawisk. Nieprzypadkowo więc w nowym sezonie SOLAR zabiera nas w inspirującą podróż do świata natury. Punktem wyjścia do stworzenia kolekcji słynnej marki zostało skandynawskie niebo, a dokładniej: zorza polarna.

Aurora, dzięki swojej wyjątkowości i trudności w uchwyceniu, stała się jednym z najbardziej pożądanych widowisk na świecie. Nie ma osoby, która nie miałaby wpisanego na listę "to do" ujrzenia chociaż raz w życiu tej wspaniałej gry świetlnej. Udało się to kolektywowi GOODNIGHT COLLECTIVE, który narodził się z fascynacji astronomią i sztukami wizualnymi, a na co dzień w swoich pracach łączy pierwiastki sztuki i nauki. Skandynawskie niebo pełne zórz, które udało mu się uchwycić, posłużyło za główną inspirację kolekcji aurora SOLAR weekend.

Kolekcja aurora SOLAR weekend j/z 23/24/Materiały prasowe

Tak jak kolektyw uwiecznił na fotografii zorzę, tak na ubraniach uchwyciły ją projektantki SOLAR.

"Magnetyzujące zdjęcie utrwalające ulotną, zmysłową grę świateł i kolorów stało się inspiracją dla stworzenia dynamicznej i spójnej kapsuły weekend w sezonie jesień-zima 2023/2024" możemy przeczytać w informacji prasowej.

Ta współpraca to jednak coś więcej niż kwestie wizualne - marka wsparła wyprawę na biegun północny wspomnianej grupy naukowców i artystów, którzy są równolegle edukatorami zwracającymi uwagę na problem zanieczyszczenia nieba.

Garderoba na jesień 2023 według SOLAR

W kolekcji znalazły się idealnie skrojone ubrania i dodatki, które łączą w sobie klasykę z trendami. To propozycje casualowe, które propagują kreatywne podejście do codziennego ubioru. Wspomniana zorza została tutaj oddana w autorskich nadrukach opartych o fotografie z wyprawy oraz w palecie barw, bazującej na różnych odcieniach zieleni (wyrazista, neonowa, khaki), którą uzupełnia głęboka czerń.

Zobacz także:

Kolekcja aurora SOLAR weekend j/z 23/24Materiały prasowe

Inspiracje naturą i zjawiskami świetlnymi widoczne są między innymi w trykotowej bluzce z długim transparentnym rękawem czy sukience z siatki, charakteryzującej się plisami i nieregularnym przeszyciem, a także dwustronnej kurtce z nadrukiem zorzy. Nie zabrakło dzianinowych swetrów i bluz z rozpisaną szerokością geograficzną, wskazującą na miejsce najpiękniejszych zórz na świecie. W kolekcji znalazły się także czarno-żółte wygodne sety z jerseyu oraz sztruks, z którego uszyto długie spodnie z szeroką nogawką i zapinane na guziki sukienki o długości midi. Sporo miejsca poświęcono również dodatkom, takim jak czapki i szaliki oraz torby na ramię, które stylowo uzupełnią każdy jesienny look.

Kolekcja aurora SOLAR weekend j/z 23/24Materiały prasowe

Te ubrania są klasyczne, a jednocześnie flirtują z trendami, dzięki czemu spodobają się zarówno minimalistkom, które budują ponadczasową szafę kapsułową, jak i fankom bardziej odważnych rozwiązań. Co ciekawe, elementy z kolekcji aurora SOLAR weekend można ze sobą swobodnie łączyć lub nosić oddzielnie i przemycać jako ciekawe urozmaicenie własnego stylu.

Jakość i kreatywność w każdym możliwym aspekcie

Wyzwania, ciągłe zmiany i podkreślenie indywidualnego charakteru są wpisane w DNA marki SOLAR. To wszystko łączy się z jakością w każdym możliwym aspekcie - od wzornictwa i użytych materiałów, po podejście do klientów i zachwycające kampanie reklamowa. Premierze kolekcji towarzyszy więc klimatyczna sesja, która idealnie oddaje klimat świetlnego spektaklu, jakim są zorze. Widoczna w niej zielona poświata nawiązuje do natury i podkreśla jej mariaż wolności z ulotnością.

Kolekcja aurora SOLAR weekend j/z 23/24Materiały prasowe

Kampania aurora SOLAR weekend jest dziełem jednej z najbardziej cenionych polskich fotografek - Gosi Turczyńskiej. Przed jej obiektywem stanęła modelka Sarah Ishimwe, która ma na swoim koncie współprace z największymi domami mody na świecie. Za stylizacje jesienno-zimowej odsłony aurora SOLAR weekend odpowiadał ceniony stylista Michał Koszek. Fotografie powstały jako efekt współpracy z agencją Visual Crafters.