Poza noszeniem ze sobą metalowej słomki, segregacją śmieci czy ograniczeniem jedzenia mięsa, jest jeszcze kilka innych, istotnych elementów, o których warto pamiętać. Jeden z nich to... wyposażenie mieszkania. Zasada? Postaw na firmy, którym nie jest obca troska o naturę.

Electrolux: jak żyć bardziej ekologicznie? 

Odpowiedzialność dotycząca troski o środowisko w dzisiejszych czasach jest już nie tylko kwestią wyboru, a koniecznością. Za sprawą szerokiego dostępu do informacji jesteśmy coraz bardziej świadomi i coraz śmielej korzystamy z naszej wiedzy, w wielu zresztą obszarach. Podobnie jest w przypadku największych marek – warto docenić fakt, że niektóre z nich naprawdę(!) zmieniają się na lepsze, każdego roku prezentując efekty swojego zrównoważonego podejścia. 

Szwedzka marka Electrolux konsekwentnie realizuje misję dotyczącą komfortu klientów, jak również dbałości o środowisko. Wartością tej firmy jest minimalizm – nie tylko w kwestii dizajnu, ale także stylu życia. Nie bez powodu hasłem ich najnowszej kampanii jest „Szwedzki sposób na gotowanie bez marnowania (żywności, energii i wody)”. Co istotne, poza ekologiczną narracją, firma wprowadza szereg zmian w swojej organizacji. Dowody? Liczby – te mówią same za siebie:

  • w zaledwie 7 lat zmniejszyli emisję CO2 o 78%,
  • energooszczędne i wodooszczętne produkty stanowiły niemal 20% ich wszystkich sprzedanych sprzętów w 2021 roku (i 35% ich zysku brutto), 
  • zwiększyli ilość plastiku z recyklingu w swoich produktach aż o 25% (w 2021 roku było to 8600 ton metrycznych),
  • pracują nad realizacją zobowiązania ONZ Cool Coalition do zastąpienia wszystkich gazów cieplarnianych o dużym wpływie w urządzeniach Electrolux najpóźniej do 2023 roku.

Materiały prasowe

Świadome wybory i... oszczędność w kuchni: 5 wskazówek

Tym razem pod lupę idzie kuchnia – pomieszczenie, w którym każdego dnia spędzamy bardzo dużo czasu. Przedstawiamy 5 wskazówek, które pomogą ci zaoszczędzić pieniądze i dokonywać świadomych, przyjaznych środowisku wyborów.

Materiały prasowe

  1. To właśnie w kuchni marnujemy najwięcej żywności. Zaprzyjaźnij się z hasłem Less Waste i zacznij bardziej odpowiedzialnie gospodarować wnętrzem swojej lodówkiDobrze planuj posiłki i staraj się przygotowywać dania z tych produktów, które mają najkrótszy termin ważności. W tym temacie niezwykle przydatne okazują się nowoczesne sprzęty. Funkcja „Regeneracja” w piekarnikach parowych Electrolux sprawi, że nie będziesz musiała wyrzucać pozostałości po wczorajszym obiedzie. Składniki takie jak makaron czy ziemniaki mają tendencję do wysychania podczas przechowywania w lodówce, ale para pozwoli przywrócić im wilgotność i świeżość.
  2. O oszczędności wody mówi się dziś wiele, ale... co możemy zrobić (poza rezygnacją z codziennych kąpieli), aby jeszcze bardziej zadbać o ten aspekt? Zmywarki Electrolux polecają się również w tej kwestii. ECOMETR to intuicyjny interfejs, który pozwoli ci wybrać najbardziej ekologiczny cykl mycia. Monitoruj na bieżąco zużycie wody i energii (im więcej świecących pasków, tym niższe zużycie). Żyj eko.
  3. Ograniczenie energii w takcie gotowania to kolejny, istotny element, o którym nie można zapomnieć. Piekarniki parowe marki Electrolux to idealne rozwiązanie dla osób, które np. chcą skrócić czas pieczenia. Te inteligentne sprzęty same wiedzą, kiedy dodać odpowiednią ilość pary. Psst, w przypadku płyt indukcyjnych Electrolux wskaźniki ciepła resztkowego pokażą ci dokładnie, które strefy grzewcze nagrzały się od naczynia. Płyta nie pobierze wówczas prądu, ale wciąż będzie generować ciepło. Takie ciepło resztkowe możesz w ekonomiczny sposób wykorzystać np. do dokończenia gotowania lub podtrzymania ciepła potraw.
  4. Planuj zakupy – przed wyjściem do marketu spisz listę z produktami, których faktycznie użyjesz. Rozwiązanie może wydawać się retro, ale... działa. Po dostarczeniu zakupów do kuchni, przechowuj je w odpowiednich warunkach (szuflada MaxiBox w chłodziarkach Electrolux umożliwi ci swobodne przechowywanie w niej nawet największych produktów).
  5. Kupuj mniej sprzętów. Wybieraj te, które będą służyć ci przez wiele lat. Zastanów się, czy rzeczywiście stać cię na najtańsze, wątpliwej jakości urządzenia?

Jak widać, w dzisiejszych czasach bycie eko wcale nie jest trudne. Ty też przyłączysz się do grona osób, którym nie jest wszystko jedno?

Zobacz także:

Materiały prasowe