Redakcja Glamour.pl

 

redaktorka

Karolina Bujak – Redaktorka Prowadząca Glamour.pl

Połączyła swój zawód oraz pasję i od 15 lat nieprzerwanie zajmuje się dziennikarstwem. Z wykształcenia jest psychologiem klinicznym, bo od zawsze ciekawiła ją ludzka natura i wszystkie jej zakamarki. Uwielbia słuchać ludzi i poznawać ich historie, a potem spisywać je i udowadniać, że każdy głos jest ważny. W szczególności interesuje się współczesnym feminizmem i wyzwaniami, jakie obecne czasy stawiają przed kobietami. Pochłania thrillery, kino hiszpańskie i francuskie. Realizuje się w roli mamy nastolatki i stara się zrozumieć skomplikowany świat, w którym jej córka dorasta.

karolina.bujak@burdamedia.pl

Joanna Twaróg – Senior Multimedia Editor Glamour.pl

Przedstawicielka generacji Z z predyspozycjami do zostania największą mentalną staruszką redakcji. Kocha stare (serio stare) filmy, krzyżówki i drzemki. W redakcji GLAMOUR odpowiada za segment wideo i social media. Prowadzi wideopodcasty Glamour Sound On i Glamour Cool Girls Club, tworzy format Glamour Nostalgia. W swoich materiałach chce dać głos osobom, które choć nie zawsze pojawiają się na szczytach rankingów popularności, w swoich niszach robią rzeczy nietuzinkowe i warte uwagi.

joanna.twarog@burdamedia.pl

@asia_twarog

redaktorka

Xymena Borowiecka – Wydawczyni/Redaktorka

Bycie dziennikarką (wydawczynią) to moje spełnione marzenie. Studiowałam dziennikarstwo i medioznawstwo i oba obszary wciąż niesamowicie mnie interesują. Gdybym nie pracowała w zawodzie i tak zajmowałabym się czymś z nim związanym – kocham popkulturę w teorii i w praktyce, uwielbiam w niej uczestniczyć, tworzyć ją, rozmawiać o niej, analizować. A kiedy już zamknę komputer i wyciszę telefon, czytam książki, słucham podcastów, poświęcam czas moim bliskimi i gotuję, a właściwie eksperymentuję w kuchni. Poza redakcją Glamour i domem najwięcej czasu spędzam w kawiarniach i Lesie Kabackim.

xymena.borowiecka@burdamedia.pl

Magdalena Matuszek – Redaktorka mody Glamour.pl

Studiowała psychologię, dziennikarstwo i projektowanie mody, a potem postanowiła wszystko połączyć. Od ponad 10 lat pisze o trendach, pokazach mody, polskich markach i ludziach, bo w swojej pracy najbardziej lubi spotkania z ciekawymi osobami. Jej drugą pasją są zwierzęta, zwłaszcza psy i konie. Nie wyobraża sobie życia bez spanielki Figi i klaczki Pepper. Najlepiej czuje się w stajni. Prowadzi autorski podcast „20 minut mody”, w którym z osobami z branży rozmawia o zachodzących w modzie zjawiskach i trendach. Posłuchacie go na Glamour.pl i na Spotify. Od niedawna ­– mama, która ma oko do pięknych dziecięcych rzeczy – od ubranek po design.

magdalena.matuszek@burdamedia.pl

@kroljestnagi

redaktorka

Zuzanna Zasada – Redaktorka Glamour.pl

Studentka dziennikarstwa. Zafascynowana i zainspirowana modą, o której lubi pisać najbardziej. Jej największym marzeniem z nastoletnich lat była praca w „Glamour”. Uwielbia swój zawód, ponieważ łączy on jej dwie największe pasje - modę i pisanie. W swojej pracy chce coraz bardziej się rozwijać i próbować nowych rzeczy. Wolny czas spędza w warszawskich cool restauracjach i kawiarniach ze znajomymi, przy długich rozmowach i dobrym jedzeniu. Najlepiej włoskim. Kocha Włochy i wszystko co z nimi związane, dlatego też niedawno zaczęła uczyć się włoskiego.

zuzanna.zasada@burdamedia.pl

redaktorka

Aleksandra Sil – Redaktorka Glamour.pl

O pracy w redakcji marzyła, odkąd pierwszy raz zobaczyła „Diabeł ubiera się u Prady”, „Nigdy w życiu” i „Jak stracić chłopaka w 10 dni”. Jest nieustannie zafascynowana dynamicznym światem digitalu, w którym trudno się nudzić. Pisze zarówno o modowych trendach i urodowych nowościach, które przetestowała na własnej skórze, jak i o najnowszych wieściach zza oceanu. Odpowiada również za format Double Trouble.

aleksandra.sil@burdamedia.pl

redaktorka

Piotr Kowalski - Redaktor Beauty Glamour.pl

Od dziecka czułem, że chcę być związany z branżą beauty na stałe. Choć z wykształcenia jestem dziennikarzem, to byłem też fryzjerem. Jako redaktor urody Glamour selekcjonuję kosmetyki warte uwagi, w oparciu o wiedzę oraz własne spostrzeżenia i doświadczenie. Fascynują mnie zwłaszcza koreańskie kosmetyki i azjatycka pielęgnacja. Prywatnie uwielbiam podróże po Europie i odkrywanie jej piękna, co robię przy pierwszej możliwej okazji. Czas wolny w największym stopniu poświęcam swojemu pieskowi o imieniu Henio, bez którego nie wyobrażam sobie życia.

piotr.kowalski@burdamedia.pl

redaktorka

Aleksandra Biszczad - Redaktorka Glamour.pl

Redaktorka z pasją pochłaniająca tematy psychologiczne, ale regularnie z przyjemnością zahacza również o modę i urodę. Ciągle zgłębia wiedzę o neuroróżnorodności i twórczo wykorzystuje w pracy dziennikarskiej jej atuty. Kocha twórczość Eleny Ferrante i po cichu marzy o pisaniu tak, jak ona. Prywatnie miłośniczka kuchni wegańskiej, niesfornych kotów, a także muzyki i seriali z lat 90.

aleksandra.biszczad@burdamedia.pl

redaktorka

Joanna Winiarska - Redaktorka Wellbeing Glamour.pl

W Glamour szefowa urody, zdrowia i wellbeingu. W Burda Media - ekspertka medycyny estetycznej. Podcasterka (#comamsobiezrobić i @rzeczytrudne). Edukatorka seksualna. Piszę dla Was z nieskrywaną przyjemnością o rzeczach nowych i dziwnych. Ładnych i kontrowersyjnych. Kosmetykach, medycynie, psychologii, dobrostanie. Robię to już na tyle długo, że doświadczenie pozwala mi przyjrzeć się każdemu z tematów krytycznie, ale i z dużą ciekawością. Mam swoje zdanie, ale tak naprawdę jestem ciekawa Waszego. Prywatnie odpoczywam od technologii na bushcraftowych mikrowyprawach. Wierzę w przyrodę, śpię w lesie, dużo wędruję. Jeszcze więcej czytam. Mam swoją trójcę relaksu i odpoczynku: książka, hamak, rower.

joanna.winiarska@burdamedia.pl