Najlepsza jest metoda małych kroków – tak mawia Areta Szpura, czyli jedna z największych propagatorek zmiany trybu życia na ten w zgodzie z naturą i nie ma w tym przesady. Często to właśnie ogrom przedsięwzięcia jest tym, co nas hamuje. Wszystkich nawyków na raz nie zmienimy, ale gdyby zacząć od wspomnianych baby steps?

Jeśli dobrze się zastanowić, większość proponowanych przez nas zamienników nic was nie kosztuje – najczęściej to jednorazowy wydatek, który zwraca się szybciej, niż możecie się spodziewać. Wygoda stosowania tych przedmiotów nie podlega kwestii, ale to nie wszystko. Eko zamienniki niejednokrotnie pozostawiają plastik i inne nie poddające się recyklingowi tworzywa daleko w tyle. Nie wierzycie? W galerii znajdziecie 10 intuicyjnych wyborów, które sprawią, że sama idea szukania zamienników i świadomego sięgania po przedmioty, którymi otaczamy się na co dzień, wyda się wam interesująca. A potem, nie wiedzieć kiedy, takie wybory po prostu wchodzą w nawyk. Sprawdźcie!

Wyprzedaż szaf stylistów, influencerów i redakcji Glamour! Już niebawem specjalna edycja wydarzenia „Żyrafy wchodzą do szafy”