Nie wiemy jak Wy, ale my uwielbiamy kupować w second handach. Szperaniu pośród wieszaków zawsze towarzyszy adrenalina, skupienie, ekscytacja i niejednokrotnie (niestety) rozczarowanie, że nie udało się znaleźć nic wartościowego, ale i prawdziwa euforia, gdy trafiło się na perełkę. I to właśnie wszystkie te hity za grosze sprawiają, że chodzimy tam regularnie z nadzieją na upolowanie kolejnych. Również dlatego, że kupowanie ubrań z drugiej ręki ocali je przed niepotrzebnym zniszczeniem i da im kolejne życie, nim zostaną wyrzucone i zapomniane. W czasach nadprodukcji wszystkiego, to jeden z najprostszych kroków, które możecie zrobić, by choć trochę odciążyć naszą planetę, która zmaga się z nadmiarem śmieci, i dać sygnał wielkim koncernom, że klienci nie potrzebują już 15 nowych kolekcji miesięcznie. Dlatego cieszy nas fakt, że coraz więcej mówi się o używaniu plastiku (w postaci słomek czy reklamówek), a także eko zamiennikach dla produktów codziennego użytku oraz recyklingu ubrań. Niektóre sieciówki w zamian za przyniesienie starej odzieży oferują zniżki, co przetestowałyśmy już wielokrotnie. Dzięki takim możliwościom utylizujemy ubrania, które nie nadają się już do noszenia (są zwyczajnie podniszczone). Te które jeszcze ktoś mógłby założyć oddajemy potrzebującym, część rozdajemy rodzinie czy koleżankom, albo sprzedajemy. Ale nigdy nie wyrzucamy ich bezmyślnie. Bo być może to właśnie Wy możecie dać im drugą szansę.

Już 24 listopada w warszawskiej Halii Gwardii od 11:00 do 17:00 będziecie mogli kupić w super cenach ubrania, dodatki i buty prosto z szaf influencerek, blogerek i członków redakcji Glamour! Wraz z Agatą Maroń z „Żyrafy wchodzą do szafy” zapraszamy Was na specjalną edycję tego wydarzenia. Chcemy pokazać Wam, jak fajna i wartościowa może być idea wyprzedaży oraz zachęcić Was do przywiązywania większej uwagi do świadomych zakupów i – to już później – świadomego i rozsądnego dbania o swoje ciuchy. A jeżeli mówimy edukacji w tematach eko, nie mogłoby zabraknąć z nami Arety Szpury, która każdego dnia uczy nas tego, jak być bardziej przyjaznym środowisku. Wpadnijcie zobaczyć, co wystawi na swoim stoisku! Wśród osób, które znajdziecie w specjalnej strefie Glamour będzie także Ola Kowal, czyli Szindy. Jedna z naszych ulubionych modelek znana jest z dobrego gustu, więc u niej upolujecie na pewno niejedną perełkę. Swoje szafy wyprzedawać będzie także redakcja Glamour m.in. Agnieszka Zygmunt z działu urody, Ismena Dąbrowska (redaktor prowadząca Glamour.pl) czy stylistka Magda Jagnicka. Dla pierwszych 140 osób, które przyjdą na naszą strefę z aktualnym numerem magazynu czekają super prezenty o wartości prawie 200 zł każdy! W środku m.in. naturalne kosmetyki i ekskluzywna bielizna Rilke oraz zestaw do makijaż od AA Wings of Color! Co więcej, marka AA Wings of Color jest partnerem II edycji wydarzenia Żyrafy wchodzą do Szafy!

W tym dniu na uczestniczki wydarzenia będzie czekać miła niespodzianka – bezpłatny makijaż wykonany przez profesjonalistów AA Wings of Colors. Każda z osób, która przejdzie mini metamorfozę otrzyma dodatkowo upominek od AA Wings of Color. Czekamy na Was w godzinach 11.00 – 16.00.

Wszystkie szczegóły oraz listę blogerów i influencerów, których rzeczy będziecie mogli kupić podczas wyprzedaży Glamour x Żyrafy wchodzą do szafy znajdziecie  tutaj >>>