Dobry tusz do rzęs dla krótkich i jasnych rzęs

Postaw na wydłużanie. Szukaj tuszu, który doda ci wymarzonej długości, ale nie pogrubi włosków. Zamiast takiego obciążającego efektu, lepiej sprawdzi się trik stosowany przez makijażystów. Przy wieczorowym makijażu, gdy chcesz, by rzęsy stały się naprawdę długie, wykorzystaj kępki sztucznych włosków. Przyklej je w zewnętrznym kąciku, jeśli zależy ci na uzyskaniu efektu kociego oka lub na środku, gdy chcesz optycznie powiększyć i otworzyć oko.

ZOBACZ TAKŻE: Jak dobrać tusz do rzęs? Te zasady pozwolą wam uniknąć błędu >>>

Najlepszą szczoteczką dla ciebie będzie aplikator wykonany z klasycznych włosków, ale o małej objętości - nie pobrudzisz nim powieki próbując dotrzeć do krótkich włosków.

Dobry tusz do rzadkich rzęs

Wybierz tusz o właściwościach pogrubiających. Jeśli wykonujesz makijaż wieczorowy możesz wybrać maskarę, która jednocześnie wydłuża włoski. Na co dzień samo pogrubienie wystarczy. Rzęsy wciąż wyglądają na zbyt rzadkie? Możesz zastosować sztuczkę w makijażu. Będziesz potrzebowała czarnej kredki o miękkiej końcówce oraz odrobiny wprawy. Pomiędzy rzęsami postaw czarne kropki - ważne, by kredka miała ostry koniec i zostawiała wyraźny, ale nie za duży ślad, bo kropki muszą wmieszać się pomiędzy rzęsy. Z daleka trudno będzie rozróżnić naturalne rzęsy od zacienionego miejsca pomiędzy nimi - rzęsy sprawią wrażenie gęstszych.

Dobry tusz do cienkich rzęs

Cienkie rzęsy wymagają oczywiście dodatkowej objętości. Maskary o takich właściwościach można najczęściej rozpoznać na pierwszy rzut oka. Jak? Spójrz na szczoteczkę. Najczęściej przypomina ona swoim kształtem efekt, jaki mamy osiągnąć. Jeśli tusz obiecuje nam gęste i długie rzęsy (a tego oczekujemy w tym przypadku), szczoteczka będzie gruba, puszysta i wykonana z włosia, a nie sztywnego plastiku. Grzebyczek może się jednak przydać po nałożeniu maskary - warto przeczesać nim rzęsy po wykonaniu makijażu, bo tusze dodające objętości mogą powodować sklejanie rzęs. 

Dobry tusz do długich i grubych rzęs 

Jesteś szczęściarą i właściwie nic nie musisz z nimi robić. Nie obciążaj włosków gęstymi formułami maskar, ale zadbaj o utrzymanie ich w dobrej kondycji. Wybierz tusz do rzęs ze szczoteczką w formie grzebyka z plastiku lub silikonu, by dokładnie rozczesywać włoski. Zamiast klasycznego tuszu, szukaj maskar o właściwościach odżywczych - nawilżających i nabłyszczających. W dziennym makijażu może wystarczyć ci zwykła odżywka, która uporządkuje i zdyscyplinuje rzęsy.

Co wieczór możesz też aplikować na nie olejek rycynowy - wystarczy nałożyć odrobinę na patyczek kosmetyczny i przetrzeć oczyszczone wcześniej rzęsy. Taki zabieg dobrze je odżywi i sprawi, że będą bardziej błyszczące. 

ZOBACZ TAKŻE: Rodzaje szczoteczek w tuszach do rzęs – czym się różnią i która jest najpopularniejsza? >>>