Życie studenta bywają trudne, ale znamy kilka sposobów na to, by nieco to sobie ułatwić. Między innymi są to aplikacje dla studentów. Oto 10 aplikacji, które pomogą wam się zorganizować, sprawniej poruszać się po mieście, dostarczą rozrywki (w końcu nie samą nauką żyje człowiek) oraz inspiracji. Studenci, a także studentki je uwielbiają.

Aplikacje dla studentów - mobilny niezbędnik z życia studenta

Apka, która naszym zdaniem powinna znaleźć się na każdym studenckim telefonie, to oczywiście Kalendarz Google. Dzięki niemu nie zapomnicie już o żadnym kolokwium! Jeżeli natomiast zajęcia na waszej uczelni okażą się nudne, a wy będziecie chcieli zgłębić wiedzę na dany temat, to koniecznie zainstalujcie na swoich telefonach aplikację TED. Gwarantujemy, że na tej platformie znajdziecie najciekawsze wykłady oraz krótkie filmiki, poświęcone takim tematom, jak fizyka, chemia, kultura, ochrona środowiska, historia, a nawet moda.

Aplikacje dla studentów, czyli nie samą nauką żyje człowiek!

Pamiętajcie jednak o tym, że życie studenckie nie polega tylko i wyłącznie na nauce. Natłok uczelnianych obowiązków sprawia, że nie zawsze chce nam się gotować. Właśnie dlatego na naszych telefonach pojawiły się takie apki, jak Too Good To Go. To aplikacja, która cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Umożliwia bowiem zakup jedzenia z popularnych restauracji, ale w zdecydowanie niższych cenach. W ofercie są bowiem dania, które nie sprzedały się w danym dniu i (niestety) musiałyby zostać wyrzucone. To dobra okazja, by zrobić coś dobrego nie tylko dla siebie (oszczędzić czas czy pieniądze), ale również dla środowiska. Jesteśmy na tak! Spragnieni wrażeń (i imprez) z całą pewnością docenią też aplikację Going, które pozwalają dowiedzieć się, co ciekawego dzieje się w okolicy. Jeżeli natomiast wyjechaliście na studia do obcego miejsca, to z całą pewnością przydadzą wam się aplikacje, pomagające i usprawniające poruszanie się po mieście. Naszą ulubioną jest Jakdojade (korzystamy z niej codziennie!), czyli mobilny rozkład jazdy. Jest prosta w obsłudze i intuicyjna.

Aplikacje do robienia notatek dla studentów

Wśród najlepszych aplikacji dla studenta nie mogło zabraknąć aplikacji do robienia notatek. Jedną z naszych ulubionych – studenckich aplikacji jest Notability, która pomaga gromadzić, modyfikować, a także udostępniać swoje notatki. Równie przydatny bywa Tiny Scanner, czyli nic innego, jak skaner dokumentów. Jego użytkownicy są w stanie zaoszczędzić czas, pieniądze oraz papier! Kuszące, prawda? Równie przydatna może okazać się aplikacja do robienia notatek głosowych.

Darmowa chmura dla studentów

Dla studentów bezpłatne usługi w chmurze mogą być świetnym sposobem na zapisywanie i przechowywanie dużych ilości danych bez konieczności zakupu drogich urządzeń pamięci masowej. Polecamy aplikację Dropbox. Możesz w niej przechowywać ważne dokumenty bez obawy, że zabraknie miejsca. Darmowe usługi w chmurze są doskonałym wyborem dla studentów, którzy potrzebują wygodnego i bezpiecznego sposobu zarządzania swoimi danymi.

To tylko część z polecanych przez nas aplikacji. Wszystkie apki, które według nas powinny znaleźć się na każdym – studenckim telefonie (i z których same chętnie korzystamy) znajdziecie w galerii. Poznajcie nasze propozycje i przygotujcie dodatkowe miejsce w pamięci na swoich smartfonach!