Już od kilku lat, to, co w branży modelek jest równoznaczne z ilością kontaktów reklamowych i występów na wybiegu, to liczba followersów na Instagramie. Właśnie dlatego ciągle widzicie te same twarze w kampaniach i na okładkach najważniejszych magazynów. 

Ścisła czołówka najpopularniejszych obecne modelek na Instagramie to nazwiska, który kojarzy nawet ten, kto nieszczególnie interesuje się modą. O tych dziewczynach mówi się bowiem także w kontekście ich znanych rodzin czy partnerów, a co za tym idzie romansów, bo ciągle dowiadujemy się o kolejnych rewelacjach dotyczących ich życia uczuciowego.  Ale także działalności na innych płaszczyznach, np. w branży filmowej. 

Najpopularniejszą modelką na Instagramie 2019 roku jest bez dwóch zdań Kendall Jenner. Siostrę  Kylie Jenner i przyrodnią siostrę Kim Kardashian obserwuje ponad 120 milionów osób. Jesteście w stanie ogarnąć tę liczbę?! W świecie social mediów to naprawdę sporo. A co idzie za tymi 120 milionami? Milionowe kontrakty z takimi markami, jak Valentino czy Calvin Klein. 

Zobacz także: Eva Chen radzi: Jak odnieść sukces na Instagramie? 10 sprawdzonych tipów od Head of Fashion Partnerships for Instagram

Tuż za Kendall w rankingu najpopularniejszych modelek na Instagramie jest jej dobra koleżanka, Gigi Hadid. Z tym, że Gigi obserwuje o połowę mnie osób, czyli niewiele ponad 50 milionów. To wystarcza, aby jedna modelka mogła być rozchwytywana przez największy brandy w świecie mody. Przypomnijmy, że ma na swoim koncie m.in. kolekcje zaprojektowane wspólnie z Tommym Hilfigerem oraz kampanie Prady. 

Miejsce trzecie należy do… nie, nie do drugiej z sióstr Hadid, a do Cary Delevingne. Charyzmatyczna Brytyjka działa w branży znacznie dłużej niż jej wcześniej wymienione konkurentki, a do tej pory zdążyła zgromadzić ponad 44 miliony obserwatorów. Warto przypomnieć, że Cara to dziś już nie tylko modelka, ale również aktorka. Ostatnio mogliśmy oglądać ją w serialu Amazona „Carnival Row”. 

Kto jeszcze znalazł się wśród 10 najpopularniejszych modelek na Instagramie 2019 roku? Sprawdźcie w galerii! 

Zobacz także: