1. Jasność wyświetlacza ustawiona na maksimum
Czym jaśniej świeci ekran twojego telefonu, tym szybciej wyczerpuje się jego bateria. Zmniejsz poziom jasności wyświetlacza lub wyłącz automatyczne ustawienia jasności, które dopasowują poziom światła w zależności od otoczenia.

2. Wybór aktywnych aplikacji
Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale niektóre aplikacje pożerają więcej energii niż inne. Przejdź do panelu użycia baterii i sprawdź które appki najbardziej ją obciążają. Pamiętaj aby je zamykać kiedy ich nie używasz.

3. Ciągłe otrzymywanie notyfikacji PUSH
Ktoś ma dziś urodziny, jutro masz wizytę u lekarza, ktoś polubił twoje zdjęcie na Instagramie. Wyłącz powiadomienia, których nie musisz widzieć co 5 minut lub przynajmniej wyłącz towarzyszącą im wibrację i dzwięk.

4. Tryb wibracji
Wibracja, zaraz po wyświetlaczu, to najbardziej energochłonny mechanizm twojego telefonu. Wyłącz ją aby przedłużyć życie baterii.

5. Aktywne wyszukiwanie WiFi
Łatwo zapomnieć o wyłączeniu WiFi kiedy nie jesteś w jej zasięgu. Kiedy ta funkcja jest włączona, twój telefon przez cały czas wyszukuje dostępne sieci. To bardzo obciąża baterię.

6. Nie docenianie trybu samolotowego
Jeśli wiesz, że nie będziesz korzystać z telefonu przez najbliższy czas (jesteś w kinie, zdajesz egzamin ect.) lub znajdujesz się gdzieś, gdzie nie ma zasięgu, nie zapominaj o trybie samolotowym. Jego aktywacja blokuje wszystkie połączenia i przesyłanie danych w tle, a poziom baterii telefonu nie zmaleje gdy go nie używasz.

7. Automatyczna aktualizacja aplikacji
Jeśli korzystasz z wielu aplikacji (Facebook, Instagram, Tinder, Tumblr, Sotify, Snapchat to przecież tylko podstawa!) wiesz, że prawie codziennie pojawiają się ich nowe wersje. Wyłączenie aktualizacji automatycznej pozwoli ci w pełni kontrolować czy któraś aplikacja nie zechce zmienić wersji na nową akurat wtedy gdy tobie zostało tylko 5% baterii.

8. Nieaktualizowanie aplikacji
Aktualizacje co prawda pożerają sporo energii, jednak nie należy unikać ich w nieskończoność. Często wraz z aktualizacjami wprowadzane są poprawki w poziomie zużycia baterii, więc lepiej o nich nie zapominać.

9. Stałe udostępnianie lokalizacji
Nawigacja z Google Maps lub facebookowe oznaczenie na lunchu w ulubionej knajpie. Czasem nie masz pojęcia ile aplikacji stale śledzi twoje położenie. Wyłącz lub ogranicz udostępnianie lokalizacji aby zaoszczędzić cenne procenty baterii.

10. Brak aplikacji regulującej użycie baterii
Z problemem magicznie znikającej energii w telefonie zmaga się większość użytkowników smartfonów. Dlatego powstało mnóstwo aplikacji, które pozwalają przedłużyć ich życie. Wpisz 'battery' w app store i znajdź te najlepiej oceniane.

 

Zobacz też:

38 nowych emoji już wkrótce!

Nowe "tolerancyjne" Emoji

Najwięcej followersów na instagramie ma...

 

 

 

D.U